Gratis

Director Tehnic

ELECTROUTILAJ SA

Candidatul Ideal

Sa aibă studii superioare în domeniul ingineriei mecanice, constructiilor sau IMST și o experiența relevanta în domeniu.

Sa aibă cunoștințe solide de desen tehnic (citirea desenelor de ansamblu și de reper).
Sa aibă cunoștințe de lucru în AUTOCAD (sau un soft de proiectare 2D similar) și în suita Microsoft Office.
Sa aibă cunoștințe minime în domeniul prelucrarilor mecanice (gaurire, strunjre, debitare) și în domeniul protectiei anticorozive.
Sa aibă capacitatea de a înțelege fluxul de fabricatie al unei fabrici de confectii metalice.
Să fie orientat spre rezultate.
Sa aibă cunoștințe în domeniul sudurii, controlului nedistructiv și ofertarii (constituie avantaj).

Descrierea jobului

Verificarea documentatiei din stadiul de ofertarea și evaluarea posibilităților de a executa reperele solicitate în cadrul fabricii (din punct de vedere al dimensiunilor de gabarit, tolerante dimensionale, termene de livrare, alte cerinte speciale).
Verificarea ofertelor de preț și a contractelor cu scopul de a garanta concordanta acestora cu cerintele clientilor.
Pastrarea legăturii cu proiectantii și beneficiarii, și interventia rapidă în cazul unor neconcordante constatate în desenele de execuție.
Identificarea celor mai bune soluții din punct de vedere tehnic și economic pentru executia reperelor/ansamblelor contractate.
Acțiunea rapidă în cazul identificarii deficientelor de executie/problemelor pe fluxul de fabricatie.
Capacitate de adaptare rapidă.

Descrierea companiei

Electroutilaj SA

Producator de constructii si confectii mecanice, echipamente electrice de medie si joasa tensiune.
Reparatii motoare si transformatoare electrice.
www.electroutilaj.ro
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024