Gratis

Director Regional Vest

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Dona. Logistica recruteaza!

Suntem in cautarea unui coleg care sa se alature echipei de vanzari pentru regiunea Vest, in rolul de Director Regional, locat in Cluj sau Timisoara.

Esti gata sa inspiri si sa coordonezi o super echipa? Iti doresti sa te dezvolti si sa-ti folosesti la maxim potențialul?

Daca raspunsul este "DA", iata ce ne dorim sa vedem la tine:
  • Studii superioare finalizate ( ideal si un masterat absolvit);
  • Experienta de minimum 2 ani in managementul unei echipe de vanzari;
  • Cunostințe bune dе utilizare a pachetului Microsoft Office (constituie criteriu eliminatoriu);
  • Inteligenta nativa, abilitati de calcul matematic rapid, capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
  • Bune abilitati de comunicare, relationare, persuasiune si negociere;
  • Abilitati de coordonare, planificare si organizare a unei echipe;
  • Adaptabilitate/flexibilitate si gandire analitica;
  • Spirit altruist, cu înclinații pedagogice, abilitati de motivare a echipei;
  • Persoana concentrata pe performanta, capacitate de automotivare, proactiva si cu o personalitate extroverta;
  • Permis de conducere categoria B, disponibilitate de deplasare in zona alocata, minimum 60% din timpul de lucru.

Descrierea jobului

Care vor fi principalele tale responsabilități:

Mai multe vom discuta la interviu, insa, in continuare, iti vom impartasi o parte din responsabilitatile postului, pentru a-ti face o idee generala despre asteptarile noastre de la noul coleg:

  • Conduce echipa de vanzari din judetele arondate;
  • Monitorizeaza si indeplineste obiectivele lunare si anuale de profit si vanzari in aria de responsabilitate, respectand intocmai procedurile companiei;
  • Recruteaza forța de vanzari conform organigramei pe care o instruieste si o administreaza;
  • Stabileste obiectivele de dezvoltare, indicatorii de performanta si coordoneaza procesul de evaluare a performantelor angajatilor;
  • Implementeaza sistemul managerial de raportare, control si monitorizare la nivel de regiune si propune solutii de imbunatatire in mod constant;
  • Raspunde de motivarea, dezvoltarea si evaluarea personalului din echipa sa, in functie de obiectivele stabilite;
  • Indeplineste un rol activ in proiectele lansate de companie si face propuneri continue de îmbunatatire a activitatii pe baza analizei activitatilor competitorilor si a evolutiei pietei.

Ce iti oferim:

  • O industrie interesanta, cu un mediu provocator care te va stimula sa evoluezi ca profesionist;
  • Un salariu competitiv, cu un sistem de bonusuri;
  • Beneficii precum: asigurare privata de sanatate, card de reducere în farmaciile Dona, abonament Bookster, Discount World Class, Discount Therme, masina de serviciu, combustibil aferent;
  • Mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei in numeroase activitati si procese specifice jobului;
  • Activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare si motivare a echipei.

Dona Logistica, parte a grupului DONA, este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de distributie produse farmaceutice din Romania, asigură distribuția echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii proprii. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, anul acesta indreptandu-se catre o cifra de afaceri de peste 500 milioane euro.

Dona. Logistica dispune de propriile capacitati de depozitare a marfurilor, avand in momentul de fata trei centre logistice mari in Ilfov, Cluj si Bacau.

Alătură-te și tu echipei DONA!

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024