Publicat 14 Oct 2019 | Reactualizat 11 Nov 2019 | Expiră 14 Nov 2019

DIRECTOR REGIONAL S-E

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Locat in aria Galati- Braila, energic si dornic de a se lansa intr-o cariera de management intr-o companie de top.
• Studii superioare finalizate preferabil Medicina, Farmacie, ASE, Drept dar si Politehinca sau Universitate.
• Inteligenta nativa, abilitati de calcul matematic rapid, capacitate de analiza si sinteza a informatiilor.
• Abilitati de comunicare si relationare interpersonala, capacitate de negociere si persuasiune
• Persoana concentrata pe performanta, capacitate de automotivare, proactiva si cu o personalitate extrovertita.
• Cunostinte de MS Office la nivel avansat (constituie criteriu eliminatoriu).
• Experienta in managementul unei echipe de vanzari de minim 2 ani.
• Abilitati de coordonare, planificare, organizare si dezvoltare a echipei. Spirit altruist si cu inclinatii pedagogice, abilitati de motivare a echipei si de a oferi feedback constructiv.
• Are carnet de conducere si disponibilitate de deplasare in zona alocata, 5-6 judete: BR, BZ, GL, VN, TL minim 60% din timpul de lucru.

Descrierea jobului

• Conduce echipa de vanzari in farmacii independente din cele 6 judete arondate, avand un birou regional la Braila.
• Monitorizeaza si indeplineste obiectivele lunare si anuale de profit si vanzari in aria de responsabilitate, respectand intocmai procedurile companiei.
• Recruteaza forta de vanzari conform organigramei ( 3 reprezentanti de vanzari pe telefon si 5 agenti de teren) o instruieste si o administreaza.
• Stabileste obiectivele de dezvoltare a echipei coordonate, indicatorii de performanta si coordoneaza procesul de evaluare a performantelor angajatilor
• Implementeaza sistemul managerial de raportare, control si monitorizare la nivel de regiune si propune solutii de imbunatatire in mod constant.
• Raspunde de motivarea, dezvoltarea si evaluarea personalului din echipa sa, in functie de obiectivele stabilite.
• Indeplineste un rol activ in proiectele lansate de companie si face propuneri continue de imbunatatire a activitatii pe baza analizei activitatilor competitorilor si a evolutiei pietei.

Beneficii :

• Va reprezenta la nivel regional o companie de top in distributia si retailul farmaceutic, va beneficia de o pozitie sociala privilegiata, si va fi membru al unei echipe de mare succes in industria farma.
• Va beneficia de programe de training in management sustinute de companii de top mondial, sanse pentru avansarea in cariera la centru pe baza criterii de performanta dovedita.
• Beneficii materiale formate din salariu fix + bonus lunar in functie de realizarea indicatorilor de performanta, optiunea de a cumpara actiuni ale companiei la pret preferential.
• Telefon mobil, laptop si masina de serviciu full time.
• Asigurare de sanatate privata.
• Card discount in Farmaciile DONA.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o experienta de succes dovedita de peste 26 de ani in piata farma din Romania.

Dona. Logistica SA, parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona. Desi a fost infiintata doar de 3 ani, Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Expirat
DIRECTOR REGIONAL S-E  -  DONA. LOGISTICA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles