Gratis

DIRECTOR MEDICAL

REHABCARE SRL

Candidatul Ideal

Spitalul de Recuperare Neuro-motorie și Medicină Hiperbară angajează Director Medical. Suntem în căutarea unui coleg, medic specialist, cu experiență și viziune în dezvoltarea unităților medicale, a structurii organizaționale și a indicatorilor de performanța specifici serviciilor medicale și a resurselor umane din subordine.

Abilități:
- Persoană foarte organizată și atentă la detalii;
- Gândire critică și strategică;
- Abilități foarte bune de comunicare cu diferite tipuri de personalități;
- Capabil de a aplana conflictele și situațiile sensibile, iscate în cadrul echipei sau în afara ei;
- Abilități manageriale și leadership;
- Perseverența;
- Integritate.

Descrierea jobului

Atribuții:
- Menținerea unui nivel de performanță ridicat al echipei sau al diferitor indicatori cantitativi de performanță;
- Gestionează și deleagă resursele eficient, pentru a crește productivitatea și performanța, atât la nivel individual, cât și de echipă;
- Supraveghează și simplifică procesele de lucru: de la programările pacienților și înregistrarea lor, la evidențele medicale, sarcinile administrative, introducerea și procesarea datelor și înregistrarea veniturilor etc;
- Coordonează activitatea echipei sale, asigurându-se că angajații sunt pregătiți și apți pentru a-și îndeplini sarcinile;
- Documentează, realizează, planifică și implementează politicile și procedurile interne, cât și cele mai bune practici în modul de lucru al echipei;
- Gestionează documentația, rapoartele și fișele de evaluare ale personalului pe care îl coordonează, fiind de obicei și cel responsabil de analiza performanței angajaților;
- Verifică și rezolvă reclamații sau diferite situații conflictuale pe care le va rezolva într-un mod profesionist, căutând mereu planuri de îmbunătățire pentru a preveni apariția lor;
- Promovează și asigură profesionalismul și serviciile de calitate oferite pacienților, vizitatorilor și partenerilor companiei.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Un mediu de lucru modern și un colectiv frumos.
- Beneficii medicale pentru angajat și familia sa.

Spitalul de Recuperare Neuromotorie si Medicina Hiperbara din Livezeni, Mures isi desfasoara activitatea dupa standarde europene, din punct de vedere al protocoalelor si echiparii medicale, cadru care permite echipei alcătuite din profesioniști reputați, cu un înalt nivel de pregatire, sa ofere solutii integrate de tratament, dar si un mediu ambiant placut, in care pacientii sa beneficieze de un act medical optim.
Va asteptam in echipa noastra!
Publicat 24 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 23 Apr. 2024