Gratis

Director HR – sector industrial

PROFESIONAL LEASING

Candidatul Ideal

PROFESIONAL LEASING recruteaza Director HR pentru clientul sau cu experienta in sector industrial

Locatie: Bacau

Rolul unui director de resurse umane în sectorul industrial - să aibă o bună înțelegere a nevoilor specifice ale acestei industrii și să fie capabil să coordoneze echipa de HR pentru a sprijini obiectivele organizației în domeniul industrial.

Ce ne dorim
  • Studii superioare (resurse umane, psihologie, juridic, comunicare sau similar);
  • Minim 5 ani experienta in rol similar;
  • Cunostinte aplicate de Legislatia Muncii;
  • Corectitudine, seriozitate, profesionalism, responsabilitate crescuta si initiativa;
  • Capacitate de dezvoltare profesionala si dorinta de invatare continua.

Descrierea jobului

  • Recrutarea și selecția de personal: procesele și criteriile pentru a atrage, evalua și selecta candidați potriviți pentru locurile de muncă.
  • Dezvoltarea și formarea: dezvoltarea profesională a angajaților prin programe de formare, instruire și dezvoltare a competențelor.
  • Remunerare și beneficii: metodele de evaluare a salariilor, politica de bonusuri și beneficii, precum și orice reguli legate de compensația și recompensarea angajaților.
  • Evaluarea performanței: modul în care se evaluează și se monitorizează performanța angajaților, inclusiv procesele de revizuire a performanței.
  • Dezvoltarea carierei: oportunitățile de avansare în carieră și promovarea internă în organizație.
  • Relațiile de muncă: gestionarea conflictelor
  • Diversitate și incluziune: angajamentul pentru diversitate și incluziune, promovarea unui mediu de lucru echitabil și respectarea drepturilor tuturor angajaților.
  • Gestionarea bugetelor: Monitorizează și gestionează bugetele departamentului
  • Managementul echipei/Abilitati de Leadeship: Coordonarea și conducerea echipei proprie, dar se implica in crearea su mentiunerea bunelor relatii in cadrul companiei
  • Administrative: Gestionarea altor departamente: IT, Flota auto etc.
Ce oferim:
  • Pachet salarial corepunzator cu experienta conform cu pozitia prezentata
  • Instrumente de lucru specifice
  • Masina de serviciu
  • Cazare decontata
  • Diferite bonificatii

PROFESIONAL LEASING ofera angajatorilor o varietate de solutii inclusiv recrutare permanenta, temporara si pe baza de contract, evaluare si selectie de personal, training, consultanta, personal asiatic.
Publicat 10 Mart. 2024 Reactualizat 10 Mart. 2024 Expiră 9 Apr. 2024