Gratis

Director Gradinita Particulara

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT BLUE LIGHTHOUSE ACADEMY

Descrierea jobului

Căutăm un educator/profesor în învățământul preșcolar cu experiență solidă managerială pentru postul de director grădiniță particulară
Cerințe:
  • studii universitare/postliceale institutor, licență pentru învățământul preșcolar, liceul pedagogic-educatoare, reconversie profesională educator/profesor în învățământul preșcolar;
  • minim gradul didactic Definitiv;
  • experință într-o funcție de conducere de minim 3 ani;
  • capacitate de organizare, coordonare, planificare a activităților specifice postului de director unitate de învățământ, spirit întreprinzător, atenţie acordată detaliilor, flexibilitate;
  • preocupare permanentă pentru perfecționarea profesională și deschidere pentru aplicarea/implementarea metodelor pedagogice moderne;
  • cunoştinte foarte bune de operare PC (MS Office Word, Excel, internet);
  • entuziasm, pasiune, creativitate și capacitate de relaționare cu copiii și părinții;
  • constituie avantaj: vorbitor de limba engleză nivel avansat/nativ, rezultate profesionale deosebite.
Principalele atribuții:
  • lider puternic care coordonează, inspiră și motivează cadrele didactice și personalul, care este preocupat permanent să promoveze și să dezvolte grădinița;
  • coordonează eficient activitățile zilnice specifice, este responsabil(ă) de îndeplinirea condițiilor și normelor specifice de sănătate și siguranță pentru unitățile de învățământ preșcolar;
  • asigură resursele necesare în cadrul programului grădiniței;
  • crează și implementează programele educaționale și recreative care să se potrivească nevoilor și intereselor preșcolarilor;
  • comunică eficient cu părinții/tutorii copiilor;
  • monitorizeză siguranța și bunăstarea copiilor în cadrul programului;
  • reprezintă unitatea de învățământ în relațiile cu ISJ București și ARACIP.
Beneficii: salariul competitiv în funcție de abilități și competențe, dezvoltare profesională, tichete de masă, bonusuri de performanță.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024