Gratis

DIRECTOR GENERAL

SC QUALITY CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

  • Experiență anterioară într-o poziție similară în conducerea operațiunilor unei companii sau organizații comparabile.
  • Abilități excelente de leadership și management, cu capacitatea de a motiva și de a ghida echipele către atingerea performanței ridicate.
  • Capacitatea de a dezvolta și de a implementa strategii operaționale și de a efectua analize critice pentru a îmbunătăți eficiența și eficacitatea afacerii.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere, cu capacitatea de a stabili relații de colaborare atât intern, cât și extern.
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona multiplele sarcini și priorități.
  • Diplomă de studii superioare într-un domeniu relevant

Descrierea jobului

  • Planificarea, organizarea si coordonarea ehipelor in executia proiectelelor aflate in derulare in conditiile tehnice, administrative, calitativi si incadrarea in bugete conform contractelor;
  • Defineste si implementeaza standardele si procedurile de urmat pentru buna functionare a organizatiei (productie, administrativ, achizitii, logistica)
  • Coordonarea si evaluarea echipelor tehnice, subcontractori si colaboratori.
  • Analizarea solutiilor tehnice impreuna cu echipa din subordine pe baza proiectelor tehnice.
  • Comunicarea cu beneficiarul si participarea la comandamentele de santier
  • Marirea portofoliului de potential beneficiari prin gasirea, negocierea si semnarea de contracte noi.
  • Monitorizează lunar gradul de realizare a obiectivelor
  • Identifică și atrage resursele necesare pentru implementarea noilor idei de afaceri
  • Reprezintă firma în relațiile protocolare cu furnizorii, clienții și alte organisme/organizații cu impact real potențial asupra rezultatelor firmei
  • Asigură o bună imagine a firmei pe piață
  • Stabilește obiectivele managerilor din subordine, termenele-limită și modalitățile de măsurare a gradului de realizare a obiectivelor
  • Dezvoltă mijloace de motivare a personalului din subordine, dezvoltă relații profesionale pozitive cu personalul firmei în vederea motivării și a creșterii gradului de implicare în activitatea firmei
  • Negociază și conciliază situațiile conflictuale apărute în relațiile interpersonale
  • Asigură respectarea normelor interne de funcționare de către personalul din subordine
  • Se implică în vederea soluționării situațiilor de criză care afectează firma

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv și bonusuri în funcție de performanță.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Mediu de lucru dinamic și stimulativ.
  • Sansa de face parte dintr-o echipă stabilă şi de succes
  • Salariu atractiv, bonusuri si prime de sarbatori.
  • Accesorii necesare activitatii desfasurate (masina de serviciu, telefon, laptop)
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024