Publicat 07 Mai 2020 | Reactualizat 22 Mai 2020 | Expiră 30 Mai 2020

Director General

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

· Experienta minima: 3 ani pe post de Director General sau 5 ani Sef Departament intr-un Complex Hotelier de 3, 4, sau 5* cu functiuni multiple ( Hotel, Restaurant, Sali Conferinte, Centru SPA, parcare proprie, etc);
· Rezultate demonstrabile privind performanta in management hotelier operational si financiar;
· Capacitatea de a fixa si a atinge obiective;
· Resedinta sau disponibilitate de a locui in Iasi;
· Studii superioare, brevet in activitatea de turism;
· Nivel mediu/avansat: limba engleză;
· Cunoștințe: MS Office, Excel, Outlook, programe de gestiune hoteliera;
· Permis categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
· Conduce toata activitatea Complexului Hotelier Unirea SA Iasi si indeplineste obiectivele fixate;
· Elaboreaza planuri de investitii si dezvoltare, urmareste indeplinirea lor si respectarea termenelor si bugetelor;
· Asigura atingerea obiectivelor stabilite de Consiliul de Administratie;
· Stabileste managementul in activitatea curenta, politica tarifara, politica de vanzari & marketing;
· Mentine relatiile dintre firma, autoritatile statului si clienti sau furnizori strategici;
· Stabileste alocarea resurselor financiare;
· Stabileste si supune aprobarii bugetul anual de venituri si cheltuieli;
· Propune solutii pentru maximizarea marjei operationale brute, a valorii profitului net;
· Eficientizeaza costurile operationale si dezvolta oportunitati noi de afaceri.

Complex Hotelier Unirea SA” Iasi, o cladire simbol cu 14 etaje, este cel mai mare si mai important hotel din zona Moldovei, situat ultracentral, in Piata Unirii din Iasi.
Are dotari si facilitati care il califica drept cea mai completa destinatie din domeniul ospitalitatii in Capitala Moldovei:
- 186 de camere (dintre care 6 apartamente),
- 2 restaurante: Restaurant Unirea situat la parterul hotelului si Restaurant Panoramic, situat la etajul 13, la inaltimea de - 58 de metri, ce ofera o imagine la 360 de grade asupra intregului oras;
- Centru de Conferinte avand 6 Sali cu capacitatea de la 30 la 280 de persoane;
- Centru SPA dotat cu o piscina interioara de 16 metri lungime, sauna uscata, hammam, salina, jacuzzi de 8 persoane, centru fitness si cinci cabine de masaj;
- Parcare proprie avand un nivel suprateran si doua nivele subterane cu o capacitatea totala de peste 200 locuri;
- Bar de zi;
- Terasa CityZen;

Expirat
Director General  -  Complex Hotelier Unirea Iasi

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles