Gratis

Director F&B - ELANIA RESORT

APULUM TURISM S.R.L.
10 poziții

Candidatul Ideal

Director F&B

Elania Resort
- o locatie de 5 stele cu centru de evenimente, HOTEL si SPA isi deschide in curand portile in totalitate si este in cautare de specialisti care sa se alaturi echipei care acum isi uneste fortele.
Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti de top, aflata la inceput de drum, dar dornica sa dovedeasca, acum ai ocazia sa o faci, aplicand la posturile disponibile in acest moment in cadrul locatiei:

Descrierea jobului

Directorul F&B trebuie sa aiba experienta in industria organizatoare de evenimente private(nunti, botezuri, evenimente corporate, etc.), bune abilitati de coordonare si comunicare precum si experienta in urmarirea costurilor si crearea de proceduri de lucru pentru echipa din subordine.

Profil:
-experienta demonstrata in industria alimentara;
-abilitati operare si gestionare restaurant/centru evenimente;
-cunostinte de operare programe de gestiune si nu numai (MS Office, restaurant management software, POS)
-capacitatea de a anticipa nevoile oaspetilor si potentialul conflict(daca e cazul);
-competente in a gestiona proiecte multiple, simultan;
-abilitati de comunicare si leadership;
-cunostinte mereu actualizate despre tot ce inseamna trendurile in materie de mancare si bautura;
-experienta in a motiva echipa si pe sine pentru atingerea obiectivelor stabilite;
-atentie la client si nevoile acestuia;
-capacitatea de a lucra cu programe de gestiune, introducere retete;
-studiile de specialitate in domeniul alimentar/restaurant reprezinta un avantaj, nu un criteriu eliminatoriu.

Ca si atributii, F&B managerul are urmatoarele responsabilitati:
-manageriaza la cele mai inalte standarde toate operatiunile ce tin de sectorul alimentar;
-Urmareste ca standardul de calitate in prestarea serviciului sa fie la nivelul stabilit de unitate;
-Propune, impreuna cu Bucatarul Execuiv meniul, preparatele si stabileste cand este momentul introducerii de noi preparate sau chiar al schmbarii meniului, conform politicilor interne ale locatiei;
-este proactiv in relatia cu clientii si colegii;
-conduce departamentul F&B prin puterea exemplului propriu, asigurand suport pentru recrutarea, instruirea si training-ul personalului din departament;
-Stabileste programul de activitate, procedurile interne si se asigura ca acestea sunt cunoscute de cei din subordine;
-Se asigura ca meniul de lucru este unul bazat pe spiritul de echipa, asigurand suport si claritate in momentele mai tensionate;
-Urmareste sa aiba costurile de mancare si bautura in raport de indicatorii stabiliti;
-Urmareste ca reglementarile de igiena alimentara sa fie respectate;
-Transmite ori de cate ori i se solicita, rapoarte cu privire la volumul vanzarilor, productivitatea departamentului sau costurile implicate;
Report on management regarding sales results and productivity

ELANIA Resort este locul în care celebrăm bucuria de a trăi ineditul și în care creăm emoții și clipe de neuitat. E locul în care povestea ta devine elementul central al atenției noastre. Credem în bogăția experiențelor deosebite și le putem oferi într-un mod desăvârșit deoarece avem o înțelegere profundă a fiecărui detaliu, de la început până la sfârșit. Creăm experiențe care vor putea fi copiate, dar niciodată egalate. Și facem asta pentru tine.

ELANIA Resort este un centru multifuncțional în Cluj-Napoca, cu săli de evenimente, hotel, Spa și funcții speciale.
Un spațiu al echilibrului, liniștii și armoniei, Elania Resort este dedicat celor care aleg să trăiască excelența, care știu că luxul nu este despre aparențe, ci despe a fi înțeles și despre a avea parte de momente unice și neprețuite.

Creat sub semnul excelenței, Elitis Events Center se adresează celor care apreciază profesionalismul, atentia la detalii și care își doresc întotdeauna mai mult.
Amplasat în Făget, în mijlocul unei oaze de verdeață, cu o panoramă încântătoare asupra Clujului, Elitis Events Center dispune de 6 spații dotate inteligent și construite sustenabil, care se pot adapta oricăror cerințe, indiferent că este vorba de un eveniment corporate sau unul privat.

Valori precum sustenablitatea, excelenta si versatilitatea ne caracterizeaza, asa ca daca simti ca aceste valori te caracterizeaza, hai sa ne cunoastem si sa cream impreuna experiente memorabile oaspetilor care aleg sa treaca pragul acestei noi locatii exclusiviste din Cluj!
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024