Publicat 30 Mar 2019 | Reactualizat 27 Apr 2019 | Expiră 30 Apr 2019

DIRECTOR ECONOMIC

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

♦Atestat CECCAR pentru expert contabil

♦ Abilități de comunicare profesionala(comunicare cu diferite niveluri de conducere)

♦Atitudine pozitivă pentru a face față provocarilor și folosirea abilităților de rezolvare a problemelor pentru a sprijini obiectivele de afaceri ale companiei.

Descrierea jobului

►Organizarea, îndrumarea, conducerea si controlul activităţii financiar-contabile a societăţii în conformitate cu dispoziţiile legale în vigoare

►Organizarea şi gestionarea în mod eficient a integrităţii întregului patrimoniu al societăţii

►Organizarea şi coordonarea contabilităţii operaţiilor de capital, contabilitatea imobilizărilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea terţilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor şi rezultatelor, contabilitatea de gestiune în conformitate cu legislaţia în vigoare

►Organizarea şi coordonarea controlului financiar preventiv şi a controlului asupra tuturor operaţiilor patrimoniale

►Organizarea şi participarea la întocmirea lucrărilor de închidere a exerciţiului financiar-contabil

►Ȋntocmirea de rapoarte şi situaţii financiare, periodic dar şi la cerere, către conducerea societăţii

►Ȋntocmirea de analize financiare pe baza datelor colectate din operaţional

►Ȋntocmirea de rapoarte şi situaţii privind gestiunea bunurilor

►Conducerea, coordonarea si controlul activitatii angajatilor departamentului economic

►Efectuarea de statistici financiare -Controlul evidentei contabile generale, intocmirea balantelor de verificare lunare si a bilanturilor contabile

►Evidenta furnizorilor, clientilor si a decontarilor bancare

►Evidenta veniturilor si cheltuielilor

►Controlul intrarilor si iesirilor din gestiune a marfurilor

►Organizarea operatiunilor de inventariere periodica sau ocazionala a patrimoniului companiei

►Reprezentarea companiei in relatia cu bancile

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

DIRECTOR ECONOMIC  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles