Gratis

Director Economic Intact Media Group

ANTENA TV GROUP S.A.

Candidatul Ideal

- Abilitati analitice;
- Persoana organizata, responsabila;
- Atentie la detalii;
- Cunostinte bune de operare in Excel, Word.

Descrierea jobului

- Elaborarea politicilor si strategiilor financiar-contabile ale firmei pentru cresterea eficientei economice in conditiile respectarii legislatiei in vigoare in domeniul financiar-contabil;
- Supervizeaza toate activitatile din Departamentul Economic;
- Urmareste derularea bugetului Departamentului Economic aprobat de Directorul General si raspunde de respectarea acestuia si de respectarea destinatiilor si liniilor bugetare;
- Elaboreaza, comunica si asigura implementarea politicilor si strategiilor financiar-contabile ale firmei;
- Analizeaza operatiunile financiar-contabile pentru a evalua performanta acestora si pentru a determina ariile potentiale de reducere de costuri, imbunatatirea sau modificarea strategiei;
- Raspunde de intocmirea lucrarilor de inchidere lunara, a bugetelor de venituri si cheltuieli si calcularea principalilor indicatori economico-financiari: bilantul, contul de profit si pierdere, situatia fluxurilor de trezorerie, notele la conturile anuale;
- Stabileste, conform structurii organizatorice, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine;
- Stabileste si monitorizeaza indicatorii de performanta (veniturile, costurile, eficienta, profitabilitatea, cash flow-ul etc);
- Dezvolta, la nivel de companie, schema de identificare a indicatorilor de performanta;

Suntem echipa Antena Group. Venim zilnic la birou (sau mergem pe teren) cu entuziasm, cu placerea de a lucra cu colegii si cu dorinta de a oferi celor care ne urmaresc (la TV si in online) o stare de relaxare, de a se distra si informa evadand in universul creat de noi. Cele mai importante cifre pentru noi sunt cele de audienta.

De la inceput ne-am dorit sa fim cei mai buni in ceea ce facem. Pentru asta trebuie sa fim in fiecare zi mai buni: sa experimentam, sa invatam din greseli si sa avem incredere in noi si in viitorul pe care il construim impreuna.

In momentele importante ne mobilizam intotdeauna. Pentru noi nimic nu se compara cu satisfactia depasirii situatiilor “imposibile”. Ne place sa transformam imposibilul in posibil.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024