Gratis

Manager Proiect (PEO, PIDS, POR, PNDR, etc)

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

- Sa detina experienta intr-o firma de consultanta cu activitate de scriere si implementare proiecte cu fonduri europene (PEO, PIDS, POR, etc);
- Sa posede bune abilitati de comunicare, analiza si planificare, management resurse umane;
- Suntem seriosi asa ca ne dorim o persoana serioasa, responsabila, cu abilitati de leadership, dornica de o colaborare pe termen mediu/lung;

Descrierea jobului

- Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectelor.
- Monitorizeaza impreuna cu managerii ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de proiecte in timp progresul atins fata de obiectivele propuse / respectarea datelor prevazute in contracte.
- Asigura circulatia informatiei in cadrul firmei si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipele de proiect.
- Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
- Stabileste conform structurii organizatorice sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.
- Motiveaza echipele de proiect prin comunicare si prin evaluarea permanenta a subordonatilor directi.
- Colaboreaza cu autoritatile locale, regionale si nationale in vederea indeplinirii obiectivelor organizationale;
- Reprezinta interesele organizatiei atat in timpul programului de lucru cat si in afara lui;
- Organizeaza departamentele si echipele de proiect in functie de necesitatile organizatiei si de activitatile planificate
- Identifica si mobilizeaza resursele materiale si umane din organizatie in vederea realizarii obiectivelor propuse;
- Reprezinta organizatia in relatiile cu terte persoane fizice sau juridice in conformitate cu imputernicirea acordata
- Stabileste masuri de eficientizare a activitatii personalului din subordine
- Asigură o bună imagine a firmei pe piață;
- Identifica oportunități de investiție și obținere de profit;
- Participă la întâlniri de afaceri cu clienți, organisme financiare și instituții guvernamentale din țară și din străinătate;
- Dezvoltă relații pozitive cu persoane-cheie în vederea întăririi poziției firmei;
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal
Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.