Gratis

Direct Sales Account Manager

NAV COMMUNICATIONS SRL

Candidatul Ideal

- Persoana dinamica, plina de entuziasm, motivata, care doreste sa faca cariera intr-o companie si un mediu de lucru dinamic si profesionist;
- Bune abilitati de comunicare, atitudine proactivă, orientare către rezultate şi performanţă;
- Experienta anterioara in vanzari directe in domeniul Telecom/Internet/Date, constituie o conditie eliminatorie;
- Capacitate si disponibilitate de a tine pasul cu un domeniu dinamic in plina schimbare;
- Cunostinte medii in domeniul telecom Internet prin fibra optica;
- Rezistenta la stress;
- Limbaj si tinuta business;
- Capacitatea de a lucra cu termene limita si sisteme de raportare;
- Permis auto categ. B, disponibilitate pentru deplasari;
- Portofoliu de clienti existenti in domeniul IT (Internet, telecom, hosting, etc.) reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Identifica potentiali Clienti, in special firme/persoane juridice, din zona geografica arondata;
- Stabileste intalniri cu clientii potentiali identificati pentru a le prezenta si vinde serviciile de telecomunicatii NAV Telecom si in scopul de a incheia cu acestia contracte;
- Contacteaza periodic clientii existenti in scopul identificarii nevoilor suplimentare ale acestora in ceea ce privesc serviciile NAV Communications;
- Se preocupa de realizarea obiectivelor de vanzari lunare primite de la manager;
- Transmite departamentului Tehnic cerintele de comunicatii ale clientilor, daca cerintele acestora difera de solutiile standard;
- Asigura suportul de vanzari si tehnic primar pentru Clientii sai;
- Se preocupa de a realiza o acoperire echilibrata cu clienti in scopul acoperirii adecvate a zonei geografice arondate;
- Propune acţiuni/măsuri pentru îmbunătăţirea proceselor de comercializare a serviciilor;
- Monitorizează reclamaţiile venite de la clienti si le transmite catre departamentele corespunzatoare din firma.

- Salariu fix motivant + Comision;
- Comision direct proportional cu numarul lunar de contracte incheiate in aria geografica alocata;
- Posibilitatea de castig NELIMITAT, comisionul din vanzari nu este limitat superior;
- Laptop;
- Telefon mobil;
- Oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor si intr-o firma in plina ascensiune din domeniul telecomunicatiilor.

Compania NAV Communications este prezentă pe piaţa românească IT din 1997. Am debutat prin parteneriate cu companii locale de prestigiu, experienţa acumulată permiţându-ne să ne extindem cota de piaţă prin conceperea şi implementarea unor pachete de servicii adaptate segmentului mainstream.
Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 23 Mai 2024