Publicat 27 Feb 2019 | Reactualizat 21 Mar 2019 | Expiră 21 Mar 2019

Digital Marketing Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Cunostinte de marketing online (Facebook Ads, Google Adwords, Google Analytics, Email Marketing).
• Studii superioare in domeniul comunicarii, marketing sau relatii publice
• Creativitate, atentie la detalii.
• Capacitate de comunicare ridicata (scris, vorbit), proactivitate, initiativa, automotivare, capacitate de analiza si sinteza orientare catre rezultate, flexibilitate la schimbari
• Minim un an experienta in domeniul digital marketing.
• Constituie un avantaj cunostintele de editare foto/digital marketing (Photoshop, Illustrator, Portraiture, HTML).

Descrierea jobului

• Propune, creeaza, implementeaza si monitorizeaza campanii de marketing (generice si de brand) si vanzari online pentru atragerea vizitatorilor in mediul online si promovarea produselor companiei.
• Grafica: gestioneaza materialele grafice pentru campanii.
• Email marketing: realizeaza si pregateste continutului editorial pentru newsletter. Propune si valideaza impreuna cu directorul de marketing continutul newsletterelor.
• SEO: urmareste cuvintele cheie relevante si optimizeaza continuu pentru acestea (adauga continut nou relevant, link building).
• Social Media: creeaza strategii ce urmaresc cresterea numarului de fani / followers. Posteaza pe Social Media si implementeaza campanii CPC: Google Adwords, Facebook ads, Youtube etc.
• Google Analytics: analizeaza datele de trafic pentru a optimiza continutul site-ului.

Viada este printre primele branduri romanesti producatoare de imbracaminte pentru femei. Compania a fost infiintata in anul 1993 si are capital 100% romanesc. Produsele sunt fabricate exclusiv in Romania si comercializate in sute de magazine partenere, 3 magazine proprii in Iasi, Barlad si Buzau, dar si pe platforma online www.viada.ro. Birourile companiei sunt in Bucuresti dar si in Barlad. Postul poate fi disponibil la Bucuresti sau la Barlad, in functie de locatia candidatului.

Beneficii
• Pachet salarial atractiv
• Contract de munca 8 ore/zi
• Bonuri de masa
• Pachet asigurari medicale.

Expirat
Digital Marketing Specialist  -  VIADA Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles