Gratis

Digital & Communications Specialist

AAYLEX ONE S.A. (Cocorico)

Candidatul Ideal

Studii superioare, preferabil in domeniul Marketing sau Comunicare si Relatii Publice;
Experienta minim 2 ani in departamente de marketing, de preferinta domeniul FMCG, cu accent pe social media;
Bune cunostinte in domeniul comunicarii, relatiilor publice, marketingului, cercetarii de piata;
Limba romana si engleza: nivel avansat scris, citit, vorbit;
Avantaj: o alta limba straina suplimentara;
Buna intelegere a mediului de retail;
Pragmatic si orientat spre rezultate;
Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan, respectand termenele limita;

Descrierea jobului

Comunicare Internă:
Oferă suport în dezvoltarea strategiei de comunicare internă, în conformitate cu direcția stabilită la nivel de top management și în acord cu echipa de management a companiei;
Inițiază proiecte interne de comunicare și se asigură că acestea sunt corect comunicate angajaților și partenerilor;
Planifică, scrie și editează content pentru o varietate de comunicări interne, prezentari, articole, stiri, etc, pentru a fi apoi utilizate in mediul intern si extern, inclusiv publicate pe site și / sau rețelele de socializare;
Elaborează și furnizează comunicări corecte, rapide, creative și captivante către grupurile cheie;
Prin mijloacele de comunicare ale companiei (social media, site, blog etc.), ține la curent potențialii consumatori cu progresele realizate și răspunde la întrebările lor in termenele stabilite;
Adaptează unele idei de comunicare către echipele de grafică și designers, interni si externi ținând cont de manualul de branding și regulile de comunicare organizațională;
Analizează și completează revista presei și le transmite mai departe către părțile interesate;
Gestioneaza relatia cu partenerii externi (servicii de comunicare, Relatii Publice (PR), social media etc.)
Comunicare externă
Gestionează și livrează, împreună cu partenerii din domeniu, un calendar de lucru privind comunicările externe (mass-media, Relatii Publice (PR), premii, publicații corporate și evenimente);
Planifică, gestionează și furnizează proiecte și campanii corporate, la termenele și bugetele stabilite, în colaborare cu agențiile de comunicare și Relatii Publice (PR);
Oferă suport în gestionarea situațiilor de criză, împreună cu Directorul de marketing și comunicare si agențiile de comunicare partenere.
Mediul Digital:
Planifică și dezvoltă programe și campanii digitale: social media, site, pe care le implementeaza intern / cu agentiile partenere;
Îmbunătățește notorietatea brandului Cocorico (brand awareness) catre consumatorii finali si catre stakeholderi B2B, folosind instrumente digitale precum Youtube, Instagram, Facebook, Tik Tok si Linkedin;
Lucrează împreună cu agenția digitală privind proiectele in desfasurare, coordonând bugetele și calendarul campaniilor;
Dezvoltă, adaptează sau modifică materialele de marketing (layouts designs): prezentări, newslettere, banere;
Dezvoltă, editează și urmărește implementarea continutului pentru platformele digitale, adaptate pe fiecare canal în parte, independent sau în colaborare cu agenția de comunicare, dupa caz;
Dezvoltă, editează și urmărește implementarea continutului pe site-ul companiei, conform SEO, în colaborare cu agenția de comunicare;
Se asigură că se păstrează o consistență și o unitate a brandului pe toate canalele digitale;
Analizează campaniile online, utilizând cunoștințe de SEO și adwords;
Participa la crearea si implementarea de evenimente diverse, in colaborare cu membrii departamentului de marketing si comunicare, colegi si parteneri
Participa la targuri interne si internationale, oferind suport activ departamentului de vanzari.
Responsabilitate sociala (CSR):
Realizează constant analize/ studii pe subiect și informează compania privind potențiale colaborări/parteneriate în vederea atingerii obiectivelor CSR: sociale și de sustenabilitate.
Implementeaza proiectele de CSR ale companiei, sub diverse forme (sponsorizari, parteneriate etc)

Descrierea companiei

Hrănește-te bine. Și ești bine.

Aceasta este deviza sub care s-au născut, acum peste 40 de ani, AAylex One și brandul Cocorico și care definesc perfect și astăzi modul în care se realizează orice produs și orice plan de dezvoltare din cadrul Grupului. Totul a început în 1982, cu o ferma din Buzău (Avicola Buzău), aflata la poalele Munților Carpați și a ajuns peste ani una dintre cele mai respectate mărci, alese de milioane de oameni din România și restul Europei.

Viziunea noastră este să fim standardul de calitate al clienților și consumatorilor noștri, oriunde s-ar afla.

La Cocorico creștem cel mai natural, cel mai sănătos și cel mai gustos pui. Ne mândrim cu faptul că reprezentăm marca de pui 100% naturală și ne propunem să fim furnizori de calitate ai unor produse naturale și sănătoase din pui, care nu conțin antibiotice pentru îmbunătățirea creșterii, nu conțin hormoni de creștere, nu au aditivi, nu sunt modificate genetic ( non-GMO ), iar puii sunt crescuți cu hrană 100% naturală, la sol, pe așternut de paie.

Valoarea Cocorico constă în calitatea premium a produselor, iar identitatea mărcii este definită de prospețime, naturalețe, standarde de producție etice și responsabilitate socială. Facem ce spunem și spunem ce facem.

La Cocorico suntem în permanență în căutare de oameni motivați și pasionați pentru a se alătura echipei noastre. Vino alături de noi, într-o companie 100% românească, unde ideile tale își vor găsi vocea și vor face lucrurile să meargă și mai bine. Va fi nevoie de efort și perseverență și vei avea suportul unei echipe de peste 2 000 de colegi, umăr la umăr – de la specialiști cu experiență de-o viață până la proaspăt absolvenți.

Curajoși. Curioși. Îndrăznind. Împreună pentru un stil de viață sănătos!

Avem nevoie de tine!

Lucrează cu Cocorico!

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024