Publicat 29 Nov 2019 | Reactualizat 27 Dec 2019 | Expiră 30 Dec 2019

Destination Customer Experience Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Christian Tour este lider pe piata serviciilor turistice din Romania. Peste 350.000 de romani au plecat in vacanta cu noi in 2019. Pentru a oferi cea mai buna experienta turistilor nostri, cautam acum un Destination Customer Experience Manager care sa fie responsabil de calitatea serviciilor pe care le ofera cei peste 100 de ghizi si insotitori de grup din Christian Tour.

Esti persoana potrivita daca:

  • Intelegi foarte bine specificul muncii ghizilor – adica ai experienta practica fie in coordonarea activitatii ghizilor, fie in activitate de ghid turistic, de minim 5 ani
  • Ai capabilitati de organizare si management foarte bune
  • Poti face fata si media conflictelor
  • Poti sistematiza, face rapoarte, crea proceduri si instrumente de lucru
  • Stii sa lucrezi foarte bine cu Excel si alte instrumente office
  • Comunici cu usurinta, iti place sa fii in permanenta legatura cu oamenii
  • Stii limba engleza la nivel bun, scris si vorbit

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la acest rol:

  • Sa planifice, sa organizeze si sa monitorizeze serviicile de asistenta turistica pe care le oferim turistilor nostri in tururi, pana la si la destinatie;
  • Sa realizeze impreuna cu celelalte departamente implicate, planificarea activitatii pentru fiecare sezon si sa asigure alocarea ghizilor in functie de competente si experienta;
  • Sa detina o evidenta corecta si completa a alocarii resurselor la orice moment;
  • Creeaza proceduri, check-listuri si instructiuni pentru ceea ce este de facut inainte de plecarea in traseu, in timpul si dupa revenire;
  • Sa recruteze, dezvolte si sa evalueze echipa de ghizi si insotitori de grup ai companiei;
  • Sa creeze un sistem de loializare pentru ghizi si insotitori de grup;
  • Sa stabileasca si sa urmeasca indicatorii de calitate pentru evaluarea serviciilor Christian Tour la destinatie;
  • Sa puna la punct instrumente, sisteme si proceduri care sa sustina si sa usureze activitatea ghizilor si a insotitorilor de grup pe teren;
  • Sa-si aduca aportul propriu la dezvoltarea de programe de circuit si pachete turistice, prin colectarea si sintetizarea informatiilor si a experientei din teren;
  • Sa fie in contact cu scolile de ghizi din Romania si sa creeze parteneriate cu scopul de a atrage si forma cele mai bune talente din piata;
  • Sa organizeze anual procesul de formare si (re)certificare a ghizilor Christian Tour
  • Sa consolideze si sa tina actualizata o biblioteca virtuala cu informatiile relevante pentru itinerariile turistice din portofoliu Christian Tour;
  • Ofera ajutor ghizilor in situatiile critice din teren
  • Sa stabileasca obiective de vanzari pentru activitatile optionale din pachetele turistice si ofera instruirea si mentoratul necesar ghizilor pentru atingerea acestor obiective
  • Sa se asigure ca activitatea ghizilor si insotitorilor de grup este etica, nediscriminatorie si respecta legislatia si normele culturale ale tarilor in care ducem turisti
  • Sa asigure respectarea normelor de siguranta si protectia muncii de catre ghizi si insotitori

Infiinţată in anul 1997, Christian Tour este astazi unul dintre cei mai mari operatori de turism din România. De-a lungul celor 22 de ani de activitate, am acumulat o vastă experiență şî know-how în organizarea vacanțelor, iar compania şi-a dezvoltat în mod constant și sistematic poziția sa pe piața turistică. Astăzi, Christian Tour acoperă toate segmentele de turism organizat, se bucură de încrederea a peste 1.500 de agentii partenere și organizează vacanţele a peste 350.000 de turişti in fiecare an.
www.christiantour.ro

Expirat
Destination Customer Experience Manager  -  Christian Tour

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles