Gratis

DESIGNER/GRAFICIAN VESTIMANTAR

ELITE UNIFORMS

Candidatul Ideal

- Studii superioare, preferabil Arte Vizuale- specializarea Fahion
- Experienta de cel puțin 1 an (se considera avantaj experienta in domeniile fashion, productie echipamente lucru perosnalizate, retail)
- Cunostinte Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign, ProCreate/alt program de editare
- Avantaj cunoasterea unui soft de tipare
-Experienta în realizarea de produse vestimentare

Descrierea jobului

Descriere job Graphic Designer Fashion:
- Sa fie pasionat de “fashion”;
-Sa poata desena dar si crea atat o boneta ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀pentru un bucatar, dar si un costum pentru un director.
- Sa poata aduce designul graphic din calculator in sectia de productie pentru realizarea mostrelor.
- Sa dezvolte design personalizat pentru fiecare client in parte.
- Sa aiba abilitatea de a lua in considerare nevoile si confortul beneficiarului final.
- Fie la curent cu noile tendintele din fashion.
- Stie sa foloseasca instrumentele/softurile necesare pentru a realiza grafica dorita.
- Atent la detalii.
- Sa inteleaga importanta identitatii unui brand si sa realizeze grafica tinand cont de asta.
-Sa aiba un simt estetic deosebit, motivat de rezultate si sa isi doreasca sa isi imbunatateasca cunostintele in ceea ce priveste noile tendinte fashion.
- Sa respecte termenele limită stabilite intern.
- Limba engleza – avansat

Responsabilitatile job-ului:
- Dezvolta, deseneaza si creaza grafica vestimentara
- Realizarea mostrelor pentru prezentare
- Participarea la realizarea produsul final conform design-ului
- Corectia si ajustarea produselor atat graphic dar si fizic pentru obtinerea mostrelor finale in vederea prezentarii lor catre clientul final
- Participarea la brainstorming-urile din cadrul companiei.

Beneficii:
- Vei face parte dintr-o echipa implicata si dinamica.
- Avem o cultura bazata pe learning, in care crestem constant nivelul in interiorul echipei.
- Salariu motivant, abonament medical la o clinca privata, tichete de masa
-Se lucreaza On site ( 8 ore / zi)

Descrierea companiei

Descrierea companiei:
Concepe și confecţionează uniforme și echipamente personalizate pentru domenii de activitate diverse, retail, HORECA, uniforme de lucru, medicale, de birou și multe altele.
Ofera servicii personalizate pe parcursul derulării întregului proces de vânzare, de la ofertare la design, conceperea și execuţia tiparului, croială, coasere, finisare și până la livrare.
Produsele noastre sunt de cea mai bună calitate, transformă calitatea materialelor folosite în beneficii reale pentru angajații care le utilizează.
Pentru mai multe informatii asteptam CW pe adresa:
andrea.cotoara@coolibri.ro

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 28 Mai 2024