Gratis

Designer Grafica

ART SAFARI SRL

Candidatul Ideal

Art Safari caută un Designer Grafică talentat și creativ pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Acest rol implică executarea și adaptarea imaginilor sau conținutului informațional pentru comunicarea vizuală, crearea efectelor speciale, animațiilor și a altor elemente vizuale. Candidatul ideal va prelucra imagini, va edita vizualuri pentru diverse scopuri și va produce materiale tipărite sau digitale de înaltă calitate.

Cerințe:
Experiență demonstrată în design grafic și crearea de materiale vizuale de calitate;
Abilități excelente de editare foto și video;
Cunoștințe solide în utilizarea software-urilor: Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign, After Effects etc.);
Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe proiecte simultan;
Creativitate și pasiune pentru design. Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și ești pregătit să aduci o contribuție valoroasă echipei noastre, te încurajăm să aplici pentru acest rol. Locul de muncă se desfășoară exclusiv la birou.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Execută și adaptează imaginile sau conținutul informațional pentru comunicarea vizuală;
Creează efecte speciale, animații sau alte elemente vizuale;
Prelucrează imagini și editează imagini brute pentru a îmbunătăți grafica animată;
Implementează strategia de comunicare agreată cu managementul companiei;
Editează vizualuri pentru comunicate de presă, prezentări, articole pentru website, newsletter, broșuri etc.
Dezvoltă și produce prezentări tipărite sau digitale și infografice;
Dezvoltă aspectul general și designul de producție pentru reviste, ziare, jurnale, site-uri web, cărți de vizită și alte produse tipărite sau digitale;
Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic direct sau de subordonații acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt sau termen lung ale companiei.

Art Safari este cel mai iubit eveniment dedicat artei din țară, cu misiunea de a aduce arta mai aproape de public și de a facilita accesul tinerilor la cultură.

Prin colaborări naționale și internaționale cu muzee de prestigiu și colecționari privați, Art Safari prezintă un program expozițional variat, inclusiv artă românească de patrimoniu, artă contemporană și Supercontemporană, precum și expoziții realizate în colaborare cu muzee internaționale de renume, precum National Portrait Gallery și Victoria and Albert Museum din Londra.

Echipa din spatele acestui eveniment iubit este plină de entuziasm, pasiune pentru frumos și dorință de a se confrunta cu noi provocări. Te invităm să afli mai mult!

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024