Gratis

Designer grafic

Gühring

Candidatul Ideal

  • studii universitare finalizate (de preferință cu accent pe design grafic, design industrial, arte vizuale sau calificare similara în domeniu) un portofoliu care sa va evidențieze competențele
  • experiență în utilizarea programelor de grafică precum Acrobat, InDesign, Photoshop și Ilustrator
  • Abilitatea de a gândi creativ, imaginație, atenție la detalii si estetica
  • Cunoștințe solide de limba engleză, cunoașterea limbii germane constituie avantaj

Descrierea jobului

Activități
  • Dezvoltare creativă independentă, concepție și design pentru materiale publicitare digitale și tipărite, pentru piața internă și externă
  • Sprijinirea departamentului de marketing prin crearea de materiale promoționale cum ar fi: broșuri, prezentări, pliante, reclame, conținut pentru rețele sociale, materiale media, buletine informative sau bannere
  • Retușarea, căutarea și editarea imaginilor
  • Coordonarea și comunicarea cu diverse departamente interne și externe
Abilități
  • Abilitați bune de comunicare, lucrul în echipă, si gestionare eficientă a timpului
  • Mod de lucru independent și orientat spre obiective
Beneficii
  • Salarizare atractivă
  • Abonament de transport in comun decontat de firma
  • Asigurare medicală privată
  • Curs de limba germană gratuit
  • Reducere la abonamentul 7card
  • Tichete de masă (40 lei/zi lucrătoare)
  • Școlarizări în Germania

Gühring is one of the world-wide leading manufacturers of rotary precision tools for metal machining. With more than 8,000 employees world-wide, 3,500 in Germany, more than 70 production locations in 48 countries the company develops, manufactures, and distributes innovative cutting tools. Gühring is present on all important markets: Customers in the automotive industry, the aerospace industry or in general engineering count on trendsetting tools manufactured to uniform quality standards of the highest level. And we continue to grow steadily: We invest in new locations, network globally and extend our product portfolio. Our leading market position is the result of long-term and constant innovation. In Romania, Gühring has more than 350 employees in the field of production, design, and R&D at its facilities in Sibiu and Cluj-Napoca.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024