Gratis

Design-Proiectare mobilier la comanda

CORTEFINO S.R.L.

Candidatul Ideal

CANDIDATUL IDEAL
  • Experiență anterioară în proiectarea de mobilier
  • Cunoașterea temeinică a proceselor de producție de mobilier și a materiilor prime și accesoriilor pentru industria mobilei
  • Abilitatea de a respecta termene strânse și de a gestiona eficient proiecte multiple simultan
  • Capacitatea de a evalua și de a raporta corect calitatea, termenele de execuție și neconformitățile în proiecte
  • Abilități de comunicare excelente și atenție la detalii
  • Experiența in utilizarea softului de proiectare IMOS constituie un avantaj

Descrierea jobului

RESPONSABILITAȚI
  • Crearea de concepte de mobilier pentru spațiile rezidențiale sau de birouri
  • Dezvoltarea proiectelor după măsurători la fața locului
  • Modelare 3D, desene 2D
  • Pregătirea proiectului tehnic și a tuturor detaliilor legate de procesul de fabricație
  • Întocmirea listelor de materiale necesare pentru fiecare proiect
  • Stabilirea timpului de execuție pentru fiecare proiect și monitorizarea respectării termenelor
  • Comunicarea constantă cu departamentul de producție pentru a asigura implementarea corectă a proiectelor
  • Asigurarea calității și corectitudinii proiectelor
  • Management de proiect, menținerea unei comunicări active atat cu clienții cât și cu departamentul de producție pe toată durata proiectului.
BENEFICII
  • Pachet salarial foarte atractiv, bonusuri în funcție de performanțe
  • Mediu de lucru modern

Descrierea companiei

Descriere companie

La Cortefino producem cu pasiune mobilier la comandă de cea mai înaltă calitate.
Suntem o echipa tânără, motivată și dinamică, plecată la drum cu convingerea că putem oferi clienților noștri mobilă de cea mai înaltă calitate, într-un proces de execuție, de la idee până la instalare, gândit să depășească orice așteptare. Punem accent pe designul modern, pe calitatea și frumusețea materialelor, pe sistemele constructive inovative.
Din respect pentru oameni și mediu, am dotat fabrica noastră de la Galați cu utilaje moderne, performante, furnizate de Homag Germania, principalul furnizor mondial de soluții integrate pentru producție în industria de prelucrare a lemnului. Răspundem astfel celor mai exigente norme de protecție a mediului și a muncii.
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024