Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

DESERVENT BULDOEXCAVATOR

PRIMARIA COMUNEI FELEACU
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Muncitor calificat II la Compartimentul Serviciul Public Local de Gospodărire ComunalăStudii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat;
Vechime în specialitatea studiilor necesare exercitării funcției: minim 1 an;
- Permis de conducere categoriile B, C, TR
- dovada/certificat/atestat de pregătire profesională : mașinist la mașini pentru terasamente

TERMEN LIMITA DEPUNERE DOSARE: 03.06.2024

Descrierea jobului

PRINCIPALELE ATRIBUȚII:
  • Cunoaste şi exploatează la parametrii normali utilajul din dotare;
  • Execută lucrări de întreţinere şi reparaţii a echipamentelor, ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈pieselor şi subansamblelor şi mijloacelor de transport conform normativelor, precum şi orice alte lucrări stabilite prin planul de activitate al formaţiei pe care o deserveşte;
  • Exploatează la capacitate utilajul sau mijlocul de transport din dotare respectă încadrarea în consumurile specifice de carburanţi și lubrefianţi;
  • Asigură refacerea sau îmbunătăţirea capacităţii de funcţionare la parametrii corespunzători a tuturor echipamentelor şi subansamblelor utilajelor şi mijloacelor de transport care sunt în atelierul mecanic pentru revizie sau reparaţie;
  • Execută lucrări în condiţii de calitate;
  • Participă alături de ceilalţi salariaţi la acţiunile organizate pentru înlăturarea incidentelor şi avariilor precum şi la acţiunile de apărare împotriva fenomenelor hidrometeorologice periculoase;
  • Execută întreţinerea zilnică a utilajului;
  • ​Transporta materialele cu grija astfel incat sa nu le deterioreze;
  • Asigura alimentarea ritmica a masinii cu combustibil;
  • Se ocupa de revizia tehnica periodica;
  • Asigura buna functionare si intretinere a autovehicului respectand toate indicatiile si instructiunile tehnice;

COMUNA FELEACU, str. Principală, nr. 131, Feleacu, jud. Cluj
Pentru mai multe detalii și informatii accesati: https://www.comunafeleacu.ro/articole/articol/anunt-post-muncitor-calificat-gradul-ii-la-compartimentul-serviciul-public-local-de-gospodarire-comunala
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 21 Iun. 2024