Dental Office Manager / Asistent Administrativ Clinică Stoma

Lucaci Dental Care

Candidatul Ideal

Dental Office Managerul este persoana care coordonează administrativ echipa clinicii pentru a se asigura că serviciile stomatologice de calitate sunt oferite într-un mod eficient și plăcut.

Profilul tău:
  • studii superioare încheiate
  • abilități deosebite de comunicare, relaționare și organizare
  • atenție la detalii, responsabilitate, proactivitate, spirit de inițiativă și echipă
  • excelente abilități orientate pe asistența clientului
  • bune cunoștințe de operare PC, MS Office
  • experiență de cel puțin 2 ani pe o poziție asemănătoare
  • comunicare în limba engleză

Profesionalism: Un manager de cabinet stomatologic trebuie să fie extrem de profesionist în toate interacțiunile cu pacienții, personalul și alte părți interesate.

Flexibilitate: Mediul medical poate fi dinamic și uneori imprevizibil, iar un manager eficient trebuie să fie flexibil și adaptabil la schimbări și situații neprevăzute.

Organizare și gestionarea timpului: Este esențial să fie bine organizat și să gestioneze eficient timpul pentru a gestiona multiplele responsabilități ale rolului.

Confidențialitate: Este crucial să respecte confidențialitatea și intimitatea pacienților și să gestioneze în mod corespunzător informațiile medicale sensibile.

Abilități de conducere: Un bun manager trebuie să fie un lider inspirat și să fie capabil să motiveze și să îndrume echipa către obiectivele și standardele cabinetului.

Descrierea jobului

Obiectivul tău este:
  • să coordonezi activitățile din cadrul clinicii
  • să facilitezi comunicarea dintre medici, departamentele administrative și pacienți
  • să te asiguri că standardele de imagine și comunicare sunt menținute la nivelul clinicii

Te vei ocupa de:
  • coordonarea activitățile administrative din clinică și monitorizarea îndeplinirii acestora
  • implementarea programărilor de lucru cu pacienții și urmărirea respectării acestora
  • coordonarea activități colegilor de Front Desk
  • evaluarea performanțelor profesionale ale personalului non-medical
  • măsurarea și evaluarea performanțelor clinicii (marketing, financiar, operațional)
  • organizarea ședințelor cu fiecare departament al clinicii
  • coordonarea și organizarea operațional-financiară a clinicii
  • asistarea în elaborarea și comunicarea planurilor de tratament

Responsabilități:
1. Gestionarea programărilor: Un manager de cabinet stomatologic trebuie să coordoneze și să gestioneze programările pacienților în mod eficient, asigurând că programul este optimizat și că pacienții sunt programați în funcție de disponibilitatea personalului și a echipamentelor.

2. Administrarea personalului: Acesta este responsabil pentru recrutarea, angajarea, formarea și evaluarea personalului din cabinet, inclusiv asistenții dentari, recepționerii și personalul administrativ.

3. Gestionarea financiară: Un Dental Office Manager trebuie să supravegheze activitățile financiare ale cabinetului, inclusiv facturarea, colectarea plăților, gestionarea asigurărilor și contabilitatea generală.

4. Achiziții și gestionarea stocului: Este responsabil pentru achiziționarea și gestionarea stocului de echipamente medicale, consumabile și alte necesități ale cabinetului.

5. Asigurarea conformității legale și a standardelor: Un manager eficient trebuie să se asigure că sunt respectate toate reglementările și standardele legale în domeniul medical și să asigure conformitatea cu normele de igienă și siguranță.

6. Comunicare cu pacienții și rezolvarea reclamațiilor: Un manager de cabinet stomatologic trebuie să fie capabil să comunice eficient cu pacienții, să răspundă la întrebările și preocupările acestora și să rezolve orice reclamații sau probleme cu care se confruntă.

Descrierea companiei

​Ceea ce îți promitem:

  • mentor dedicat pe perioada integrării
  • traininguri specializate
  • acces la tratamente stomatologice pentru tine și familia ta

Clinica Stomatologică

Piața Badea Cârțan 1

Timișoara

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024