Publicat 31 Ian 2017 | Reactualizat 03 Mar 2017 | Expiră 04 Mar 2017

DECORATOR FLORAL

10 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Grupul Floria își mărește echipa de decoratori florali! Căutam oameni pasionați de flori și de frumos, cu spirit invator și multă creativitate. Experiența nu este relevantă, ci dorința de a-ți pune în practică ideile într-un mediu profesionist, sub îndrumarea experților noștri floriști.

Cerințe obligatorii:
- cunostințe PC (Word, Excel)
- cunoașterea unei limbi străine la nivel conversational
- aspect plăcut și îngrijit
- comunicare eficientă
- inițiativă
- punctualitate
- flexibilitate
- absolvirea unor studii superioare
- cursurile de specializare si/sau experiența în domeniul evenimentelor constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Job-ul se desfășoară în florăriile Floria din AFI Cotroceni, Băneasa Shopping City, Veranda Mall, Dorobanți, Ion Câmpineanu nr. 22 sau în Atelierul Floria din 13 Septembrie.

Responsabilități:
- realizarea aranjamentelor și buchetelor florale conform cerințelor clienților
- întreținerea florilor și a plantelor
- menținerea curățeniei în magazine, dar și în exteriorul acestuia
- încasarea sumelor de la clienti și întocmirea monetarului
- evidența stocurilor si inventarierea produselor
- disponibilitate de lucru conform programului magazinelor: L-D 08:00 – 22:00, cu program de lucru în ture de 8h pe zi, însumând un total de 40h pe săptămână
- se lucrează 5 zile pe săptămână și 2 zile sunt libere prin rotație

Ce oferim:
- salariu de încadrare începând cu 1.500 lei net, în funcție de experiența candidatului
- salariu integral pe cartea de muncă
- pregătire de specialitate pentru meseria de florist, pe diferite nivele de specializare: începător, mediu și/sau avansat.
- se efectuează plata orelor suplimentare
- sistem de bonusare, în funcție de realizarea anumitor targete

Grupul Floria este unul dintre cele mai mari grupuri de companii de pe piața de flori din România, în prezent administrând:
• floria.ro – cea mai important platformă on-line de vânzare de flori
• Floria În Stradă - rețeaua de florării
• Floria La Evenimente - divizia de evenimente speciale
• Școala Floria – școala de design floral
• Floria Vanzare Engros – distribuitor de flori en-gross.
Rețeaua de florării Floria În Stradă este prezentă pe piață cu patru magazine, trei dintre acestea în Bucuresti (în Str. Ion Câmpineanu nr. 22, în Piața Dorobanți si în cadrul centrului comercial AFI Cotroceni) și un magazin in Ploiești (pe Bulevardul Republicii).

Ca parte din planul de dezvoltare al rețelei de florării, Grupul Floria urmează să deschidă în luna februarie, în București, două noi magazine - în Veranda Mall și Băneasa Shopping City, dar și un nou atelier de creație florală, pe Calea 13 Septembrie.

Magazinele noastre se remarcă prin arhitectura și design-ul inedit, precum și dotările de ultimă generație în materie floristică.

Expirat
DECORATOR FLORAL  -  RETEAUA FLORIA SRL