Declarant vamal - Giurgiulesti/Galati

Candidatul Ideal

  • Experiența pe un post similar - reprezintă un avantaj;
  • Utilizarea pachetului Office (Word, Excel) - nivel mediu;
  • Utilizarea PC-ului - nivel avansat;
  • Cunoștințe limbă engleză - nivel mediu;
  • Absolvent studii medii (bacalaureat) - obligatoriu;
  • Cursuri de pregătire declarant vamal - constituie un avantaj;
  • Persoană dinamică și responsabilă;
  • Dorința de dezvoltare în domeniul Vămuirii;
  • Disponibilitate de lucru în ture, 12/24 - 12/48, în punctul de lucru din Giurgiuleşti, județ Galați.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Ține evidența operativă a stocurilor cu Vama;
  • Raportează clienților mărfurile depozitate, garanții etc.
  • Întocmește documente vamale import, export şi tranzit;
  • Efectuează controlul documentelor în vederea verificării operațiunilor de comisionare vamală;
  • Susține declarațiile vamale în față autorităților.

Beneficii
  • Oportunități de dezvoltare în domeniul Vămurii;
  • Bonus performanţă – în funcţie de politicile companiei;
  • Acces la training-uri – în funcţie de aplicabilitatea in activităţile zilnice;
  • Evenimente dedicate angajaţilor;
  • Pachet - discount la furnizorii Schenker.

La DB Schenker faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

Cu peste 74.000 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și succesul prin experiență, perspective și abilități individuale. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

Ești un bun ascultător? Ești dornic/ă să livrezi mereu la capacitate maximă? Perfect! Alătură-te și vei face parte din rețeaua noastră globală. Pasiunea ta îi va ajuta pe clienții noștri să progreseze

Publicat 12 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos