Gratis

Data Analyst - Online & Business

S.C. La Fantana S.R.L

Candidatul Ideal

  • studii superioare finalizate;
  • experienta in analiza indicatori de vanzari si raportare specifica departamentului de vanzari cu accent pe mediul online;
  • experienta in analiza financiara, reprezinta un avantaj;
  • cunostinte avansate de Excel și alte instrumente de analiză de date, inclusiv cele specifice unui ecommerce (Ex. Google Analytics);
  • abilitati de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
  • capacitate de analiza, sinteza si organizare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • solicita, colecteaza si analizeaza date pentru elaborarea rapoartelor necesare desfasurarii si optimizarii activitatii departamentului de vanzari/ecommerce;
  • tine evidenta targhetelor departamentului de vanzari specifice LAF si compara costurile bugetate și cele actuale;
  • monitorizarea constanta a indicatorilor cheie de performanta (KPI-uri) specifici departamentului;
  • realizeaza analize si raportari interne/externe privind vanzarile periodice forecast/buget;
  • alte activitati, analize si raporte solicitate de superiorii directi in functie de necesitati.
Oferim:
  • salariu fix;
  • tickete de masa;
  • asigurare de viata;
  • abonament apa/cafea la domiciliu;
  • mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara, dinamica si autonoma;
  • posibilitatea efectuarii de cursuri / training specifice rolului.

La Fantana este cel mai important furnizor de servicii de aprovizionare cu apa si cafea pentru companii si un distribuitor major pentru HoReCa de produse si echipamente pentru cafea. Din 2014 asiguram servicii integrate de apa si cafea pentru afaceri, intr-o formula completa: produse cheie si complementare, livrare, echipamente, service, igienizare si training de utilizare. Operam intr-un domeniu in care produsele noastre, apa si cafeaua, se afla intr-o relatie de durata cu utilizatorii. Intelegem deplin responsabilitatea si actionam cu toata seriozitatea pentru ca acestea sa ofere incredere.
Anvergura si experienta dobandita permit companiei sa ofere servicii accesibile, intr-un mod flexibil si responsabil. La Fantana numara peste 800 de angajati în România si Serbia si 45.000 clienţi - companii, instituții și persoane fizice.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024