Publicat 16 Oct 2019 | Reactualizat 15 Nov 2019 | Expiră 16 Nov 2019

Customer relationship officer (front-office)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Clientul nostru este cea mai importanta institutie bancara din Romania.

Experienta solicitata:
Experienta relevanta: minim 1 an in institutii financiar- bancare/vanzari/relatii cu clientii/call center;
Intelegerea produselor bancare

Studii:
superioare: finalizate sau in curs de finalizare;
studii medii: economice; studii medii in alta specialitate si cursuri de specializare in domeniul bancar/ traininguri de specialitate in cazul candidatilor cu experienta in domeniul bancar.

Abilitati si competente:
Orientare catre clienti si solutionarea cerintelor acestora;
Abilitati de comunicare si relationare;
Abilitati de vanzare a produselor bancare reprezinta un avantaj;
Abilitati de negociere.

Descrierea jobului

Identifica nevoile clientilor si promoveaza ofertele privind produsele si serviciile bancii;
Gestioneaza solicitarile clientilor referitoare la contractele de economisire-creditare angajate;
Asigura implementarea in sistemele informatice a operatiunilor legate de contractele de economisire creditare si/sau ofertele acceptate;
Asigura atragerea si pastrarea clientilor prin oferirea de asistenta si servicii conform standardelor de calitate ale bancii pentru proiectele in care este implicat;
Dezvolta portofoliul de clienti prin personalizarea relatiei bancare si prin oferirea de solutii corespunzatoare profilului acestora;
Actualizeaza datele clientilor in conformitate cu reglementarile interne in vigoare;
Contribuie la cresterea calitatii servirii clientilor prin asigurarea de suport in zona meeter-greeter si in zona echipamentelor self-service.

Beneficii:
Oportunitati variate de training si dezvoltare profesionala
Stabilitate

Expirat
Customer relationship officer (front-office)  -  SC BRAINSPOTTING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles