Gratis

Customer Care Representative (call center) - Cluj-Napoca

UTILBEN
2 poziții

Candidatul Ideal

Pe cine căutăm?
Suntem în căutarea unui nou coleg care să fie legătura noastră directă cu clienții noștri, prima voce a companiei, să ne ajute să oferim clienților cea mai bună experiență prin oferirea sprijinului necesar și să reprezinte companie cu cinste.

Ne dorim să ai:
  • experiență în Customer Support (call center)
  • bună capacitate de comunicare și ascultare
  • studii tehnice - reprezintă un avantaj (de exemplu, Construcții de Mașini sau Mecanică)
  • orientare spre clienți și spre rezultate.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale:
  • Gestionarea interacțiunilor cu clienții, răspuns la întrebările și preocupările clienților prin telefon, e-mail sau chat.
  • Oferirea de informații despre produse, servicii și asistență pentru problemele pe care le întâmpină clienții.
  • Înregistrarea și urmărirea solicitărilor clienților pentru asigurarea rezolvării eficiente și în timp util.
  • Colaborarea cu echipele tehnice și de vânzări pentru soluționarea cu succes a solicitărilor.
  • Promovarea produselor companiei și oferirea de recomandări clienților în funcție de nevoile acestora.
  • Asigurarea satisfacției clienților și luarea de măsuri pentru a aborda orice probleme sau nemulțumiri.
  • Urmărirea feedback-ului clienților și căutarea de îmbunătățiri pentru experiența clienților cu compania.

Beneficiile pe care ți le oferim:

Îți vom acorda tot sprijinul de care ai nevoie pentru a-ți face treaba și pentru a obține rezultate excepționale. La UTILBEN, susținem și recompensăm performanța. Acest lucru înseamnă că vei fi răsplătit financiar pe măsura reușitelor tale.
Vei primi un salariu motivant și comision în funcție de realizări, tichete de masa, transport decontat.

UTILBEN îți oferă cel mai bun context de învățare și creștere. Am vrea să te ajutăm să identifici punctele tale forte și să-ți oferim un plan de carieră, prin intermediul căruia creșterea ta este asigurată și prin care vei putea trece la următorul nivel în carieră.

Descrierea companiei

Cine suntem noi?
UTILBEN este unul dintre liderii furnizorilor de utilaje din România, are 16 ani de experiență în industrie, peste 100 de angajați profesioniști și o cifră de afaceri pe grup de 17 milioane de euro.

Scopul nostru este să inspirăm oamenii de afaceri să contribuie la o schimbare pentru progresul societății.
Viziunea noastră este să transformăm piețele emergente prin serviciile noastre.
Misiunea noastră este să creăm un ecosistem unic de produse și servicii, care să le ofere clienților din industrie cea mai bună experiență.

Valorile UTILBEN:

Rezolvăm probleme. Suntem dedicați să găsim în maximum 24 de ore soluția oricărei probleme pe care o întâmpină clienții noștri.
Încredere. Suntem onești și spunem întotdeauna adevărul, pentru ca un client să rămână alături de noi cel puțin 20 de ani.
Inovare. Ne perfecționăm continuu și investim în ultimele tehnologii pentru a îmbunătăți experiența clienților noștri.

Suntem o echipă unită și ne comportăm ca atare. Vom face tot posibilul să te integrezi rapid în echipa noastră, iar procesul de învățare să fie cât mai facil. De-abia așteptăm să învățăm lucruri de la tine și să facem treabă bună împreună!

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024