Gratis

COST CONTROLLER JUNIOR

EREN CONS SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare: Științe Economice – Contabilitate și informatică de gestiune;
Cunoștințe MS Office (Excel, Word);
Cunoștințe tehnice și legislative în domeniul financiar – contabil;
Capacitate de analiză și sinteză;
Capacitate de planificare și organizare;
Atenție la detalii;
Capacitatea de a respecta termenele limită.

Descrierea jobului

Verificarea incadrarii in buget pentru anexele financiare ale contractelor cu subantreprizele;
Asigurarea relației cu furnizorii în vederea corectarii facturilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀în termenele stabilite;
Monitorizarea intocmirea situatiilor de lucrari (+facturi) catre beneficiar impreuna cu departamentul Vanzari si sefii de proiecte;
Verificarea alocarii corecte a costurilor in sistemul ERP;
Verificarea documentelor justificative (procese verbale de execuție, oferta, contract, alte documente justificative si corectitudinea documentelor : formule, cantitati in conformitate cu atasamentele, contractul si actele aditionale) primite de la Responsabilii de Proiect în vederea confirmarii situatiilor de lucrari si a înregistrării facturilor;
Verificarea facturilor primite de pe santier, a documentelor justificative si a prezentei lor;
Verificarea cursului valutar al facturilor astfel incat sa fie conform contract;
Verficarea garantiilor de buna executie;
Monitorizarea costurilor din productie: Achizitii materiale, Subantreprize, Utilaje, Manopera, Combustibili uitlaje; Verificarea decontarilor subantreprizelor;
Controlul cantitatilor pentru fiecare proiect – achizitie vs decontare;
Indosarierea Situatiilor de Lucrari cu subcontactorii si Clientii;
Urmarirea recuperii banilor de la Subcontractori prin Evidenta retineri in tabel pentru fiecare proiect, iar ulterior urmarirea retinerii din SL si FF;
Evidenta Garantii :
Verificarea documentelor pentru eliberarea garantiilor;
Verificarea executiei a altei compani a lucrarii in garantie;
Notificarea si oprirea costurilor de la cel care trebuia sa intervina.

Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024