Gratis

Copywriter

NAIL RAI SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
- Studii în domeniu sau studii echivalente
- Cursuri Creativitate și inițiativă
- Minim 2 ani de experiență în Marketing
- Atenție la detalii și orientare către calitate
- Capacitate de multitasking
- Exprimare în limba română scris/oral - nivel avansat
- Limba engleză – intermediar/avansat
- Cunoșterea limbii ruse constituie un avantaj

Te rugăm să aplici doar dacă:
Iei copywriting-ul în serios. Ești conștient că de copy depind în mare parte vânzările, așa că respecți domeniul și pe cei care-l practică. Știi să faci avatare de client, să dărâmi obiecții, să scrii cu emoții, să faci diferența dintre caracteristici/beneficii, știi să scrii texte persuasive, știi să te adaptezi în funcție de mediul în care scrii. Ești conștient de importanța research-ului. Nu te bazezi doar pe imaginație/ inspirație / creativitate, ci înțelegi că fără Research nu ai cum să faci texte bune.
Nu ești doar executant ci poți veni cu initiative. Ne așteptăm de la tine să ne propui idei, să vezi unde avem loc să inovăm și ai un impact pe orice proiect lucrezi. Dacă ți se pare că ne-am putea descurca mai bine, sau am putea face ceva mai bine, ne spui. Chiar ne bucurăm să-ți ascultăm ideile și să le testăm. Îți pasă de munca ta. Livrezi la timp, îți faci task-urile cu grijă și responsabilitate.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Scrii. Asta e cea mai importantă responsabilitate, fiindcă asta vei face în fiecare zi. Ne dorim să poți scrie următoarele materiale: reclame, e-mailuri de vânzare, pagini de vânzare, brief-uri pentru reclame video /reclame, texte pentru postările din social media etc.
Faci Research și vii cu idei noi. Găsești subiecte pentru e-mailuri, concepte pentru articole de blog și reclame creative care captează atenția și conving oamenii să acționeze.
Participi la ședințe de brainstorming. Colaborezi zilnic cu colegii din echipă marketeri, designeri, programatori și project manageri ca să iasă totul cât mai bine, iar rezultatele să fie tot mai bune de la o lună la alta.

Whats in it for you?
Evident, ai un salariu fix, livrat mereu la timp, fără întârzieri.
Un birou echipat cu tot de ce-ai putea avea nevoie, dar și posibilitatea de a lucra remote.
Te poți dezvolta și pe alte ramuri aferente domeniului
O echipă de oameni competenți, profesioniști, sociabili și extrem de buni la ceea ce fac. Ai ce învăța de la noi, dar ai și cu cine să stai la povești, să te împrietenești, să mergi la un party. Dacă pentru tine e important mediu de muncă, ai ajuns unde trebuie.

Dacă vrei să ni te alături, așteptăm Cv-ul și portofoliul tău.

Annette Nails este un business ce înglobează patru ramuri de activitate din domeniul nails: organizarea cursurilor fizice acreditate de pregătire profesională: manichiură, pedichiură, construcție unghii cu gel; cursuri online de manichiură și pedichiură; magazin multibrand cu produse profesionale pentru tehnicienii din domeniu; brand de produse.
Oraș: Bucureşti
Nișa: Beauty / Manichiura Pedichiura
www.annettenails.ro
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024