Gratis

Copywriter pentru Ecommerce / Pagini de Produse

Gradina Sanatatii

Candidatul Ideal

Grădina Sănătății își mărește echipa:

Candidatul Ideal:

*Are Studii superioare finalizate, Facultatea de Litere reprezintă un avantaj;
*Redacteaza si documenteaza paginile produselor noastre care urmeaza a fi publicate pe siteu-urile noastre (cunostiinte SEO reprezinta un avantaj);
*Stăpânirea excelentă a limbii române. Atât ortografia, cât și gramatica este negreșită în textele tale;
*Nu te folosești de termeni complicați pentru a explica concepte simple;
*Amprenta ta în scris se caracterizează prin originalitate, atenție la detalii și o exprimare înțeleasă de către oricine.

Descrierea jobului

ATENȚIE! Sediul companiei este in localitatea Vladimirescu (la iesire, cladire de birouri inaugurata in ianuarie)
ATENȚIE! Jobul presupune prezența fizică la sediul companiei (NU acceptăm modelul de job REMOTE);
ATENȚIE! Programul de lucru: 8:00-16:00 de Luni pana Vineri
ATENȚIE! Te rugăm să aplici numai dacă ești de acord cu specificațiile de mai sus!

* vei documenta, apoi redacta texte elaborate și functionale pentru produsele listate pe site-urile companiei: www.gradinasanatatii.ro si celelalte siteuri pe care le detinem (domeniul despre care vei scrie concret este suplimente alimentare si beneficiile acestora pentru sanatate - vitamine, minerale, extracte din plante etc)
• vei scrie texte convingătoare, orientate către vânzări;
• vei rescrie o parte din textele deja existente spre a le imbunatati sau a le corecta atat continutul cat si ortografia.
• ne plac ideile noi care aduc plus valoare, așa că vei putea dezvolta idei și concepte creative în descrierea produselor, care sa facă diferența în mediul online;
• suntem orientați către rezultat, așa că ne așteptăm să monitorizezi și să evaluezi constant impactul conținutului publicat;
• vei monitoriza permanent site-urile concurenților noștri și vei căuta soluții pentru a fi mereu cu un pas înaintea acestora.
* in functie de nevoie, vei pregati documente de notifcari pentru unele din produsele noastre (aici ai nevoie doar de cateva cunostiie de office, restul iti aratam noi)

Suntem o companie tanara care activeaza pe nisa de sanatate iar viziunea noastra este mereu orientata spre dezvoltare continua. Cautam sa oferim clientilor nostri o alternativa mult mai puternica la extractele standarde regasite in farmacii si plafaruri, pentru care ne angajam sa oferim in acelasi timp si cel mai bun pret posibil fata de concurenta. Ne caracterizeaza ambitia, onestitatea si transparenta fata de clientii nostrii.

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024