Gratis

COORDONATOR VANZARI RETAIL

Grup Editorial Litera

Candidatul Ideal

- Experienta de min 1 an in coordonarea unei retele de retail;
- Studii superioare finalizate;
- Cunostinte despre piata de carte actuala reprezinta un real avantaj;
- disponibilitate la deplasari in tara pentru deschiderea de noi locatii;
- Limba engleza nivel mediu/bun;
- Leadership;
- Capacitate de planificare si organizare;
- Abilitati de formator.

Descrierea jobului

- Coordoneaza intreaga activitate a magazinelor;
- Asigura managementul operatiunilor de magazin, inclusiv inventar, incasari, organizare ture, etc;
- Actioneaza in scopul atingerii obiectivelor de vanzare;
- Aplica si mentine standardele comerciale si operationale de magazin;
- Este responsabil cu implemetarea si mentinerea conceptului de merchandising;
- Angajeaza, instruieste, indruma, dezvoltă si motiveaza echipa de vanzari;
- Planifica si organizeaza activitatile si sarcinile zilnice ale consultantilor de vanzare;
- Este responsabil pentru calitatea consilierii clientilor in magazin;
- Monitorizeaza cheltuielile magazinelor si indicatorii de profitabilitate.
- Negociaza contractele anuale cu proprietarii de spatii comerciale

Beneficii Oferite
- Munca intr-o echipa tanara, dinamica, ambitioasa;
- Posibilitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei companii de succes;
- Pachet salarial motivant;

Grupul Editorial Litera este unul din cei mai mari editori de carte din Romania. Suntem o companie in plina ascensiune, care isi propune in fiecare an sa dezvolte, sa inoveze, sa contribuie la cresterea pietei de carte.
Litera a devenit lider de piata prin cresterea portofoliului de titluri la un numar de 3.000 de titluri active, acoperind toate domeniile de interes, impartind oferta pe categorii si subcategorii conform cerintelor actuale. Oferta Editurii Litera este impartita pe adulti si copii si este construita pe un plan editorial structurat pe colectii de fictiune si nonfictiune, cu prezenta in portofoliu a unui numar exponential de autori de prestigiu.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024