Gratis

Coordonator transport

Usedful Europe S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • experiență în gestionarea procedurilor de transport – import și export;
  • abilități bune de limbă engleză – scris și vorbit;
  • bună cunoaștere a procedurilor internaționale de expediere;
  • abilități excelente de comunicare, organizare și rezolvare de probleme;
  • cunoștințe de operare PC

Descrierea jobului

Căutăm un Coordonator de transport care să se alăture echipei noastre dinamice. Postul este disponibil în cadrul Departamentului de Transporturi, la sediul din Piatra Neamț al companiei.

Responsabilități:
  • ține legătura cu echipa de vânzări;
  • obține ofertele de transport;
  • rezervă livrările;
  • organizează și supraveghează întregul proces de expediere și asigură respectarea tuturor termenelor de livrare;
  • reduce costurile și îmbunătățește eficiența procesului de livrare;
  • efectuează procedurile de vămuire a mărfurilor din afara UE;
  • actualizează CRM-ul cu toate operațiunile desfășurate;
  • contactează companiile de transport cu privire la diversele probleme survenite;
  • contactează furnizorii pentru confirmarea datelor de transport;
  • informează permanent clienții cu privire la stadiul livrării;
  • păstrează toate documentele de expediere în ordine;
  • exercită toate celelalte atribuții generale de coordonator.

Beneficii:
  • pachet salarial competitiv și beneficii;
  • oportunitatea de a lucra într-un mediu internațional și multicultural;
  • cultură de echipă colaborativă și de susținere;
  • posibilități de dezvoltare profesională.

Usedful Europe SRL este unul dintre cei mai mari comercianți cu amănuntul de echipamente profesionale audio și de iluminat, cu clienti din întreaga lume. Avem peste 30 de ani de experiență în industrie și am reușit să construim o listă imensă de parteneri care acționează frecvent ca achizitori sau vânzători. Căutăm mereu colegi motivați și implicați, care să se alăture unei afaceri înfloritoare și consacrate.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024