Gratis

Coordonator logistica

FIELDSTAR

Candidatul Ideal

Cu o experiență de peste 14 ani, Fieldstar este intersecția pentru ceea ce înseamnă retail, FMCG, brand experience, consumer engagement.

Mecanismele de abordare sunt într-o dinamică zilnică, aşadar fiecare dintre noi este constant informat despre cele mai noi tendinţe din marketing şi managementul unui produs/serviciu.

Portofoliul nostru depăşeste 40 de clienţi pentru care promovăm peste 100 de branduri internaţionale. Activăm în locaţii premium şi participăm la cele mai exclusiviste evenimente, la care angajatii au accesul garantat.

Căutăm coleg nou!

Pentru un rol cheie în cadrul companiei noastre, care va administra stocurile de materiale promotionale din depozitul nostru central.

Cerinte obligatorii:

Experienta anterioara in depozit de minim 7 ani;
Experienta in coordonarea si supervizarea unei echipe (minim 15 persoane);
Experienta in lucru cu SLA (service level agreement) si KPIs Logistici
Experienta in utilizarea aplicatiilor de gestionare a stocurilor;
Limba engleza - nivel mediu.

ABILITATI CAUTATE:

Pasiune: Entuziasmul și dedicarea, precum și dorința de a merge mai departe pentru a produce o muncă remarcabilă.
Colaborare: Capacitatea de a lucra bine cu ceilalți.
Planificare si organizare
Adaptabilitate: Capacitatea de a se adapta rapid la circumstanțe în schimbare, inclusiv la termene limită strânse, la cerințele schimbătoare ale proiectelor și la evoluția nevoilor clienților.
Comunicare: Capacitatea de a comunica în mod clar și eficient cu clienții, membrii echipei și părțile interesate pentru a se asigura că toată lumea este pe aceeași lungime de undă.
Rezolvarea problemelor: Capacitatea de a identifica și de a rezolva problemele pe măsură ce acestea apar, inclusiv probleme creative, logistice și tehnice.
Gestionarea timpului
Atenție la detalii

Personalitatea care se va potrivi mediului și rolului nostru:

Entuziasta și energica
Cu spirit antreprenorial
Va avea integritate fata de munca
Echilibrata emoțional
Adaptabila
Cu spirit de echipă si un grad ridicat de profesionalism
Capabila să exceleze într-un mediu cu ritm rapid, care include creșterea și schimbarea companiei

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

-controlul fluxurilor in-out de materiale folosite in campanii: standuri promo, materiale de vizibilitate, butaforii, mostre de produse;
-coordonarea picker-ilor pentru operatiunile de manipulare (pregatire alocari materiale) si distributia de colete catre orasele cu reprezentanti locali;
-lucrul cu aplicatie de stock management de tip WMS;
-coordonarea echipei din subordine: 2 sefi de echipa + aproximativ 12 pickeri.

Descrierea companiei

DE CE SĂ NI TE ALĂTURI?

Ai parte de (toate beneficiile obișnuite), pachet salarial competitiv, asigurare privată de sănătate, și posibilitatea de a participa la evenimente din industrie.
Vei face parte dintr-un mediu care încurajează & susține proactivitatea și ideile noi.
Vei găsi o echipă proaspătă, tânără și orientată spre profesionalism.
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024