Gratis

Coordonator flux - Biosinteza

Antibiotice S.A. Iasi

Candidatul Ideal

Viziunea si misiunea Antibiotice S.A.
Ne punem întotdeauna forța și cunoașterea în slujba celor care au nevoie de sprijinul nostru. Facem medicamentele valoroase mai accesibile, ca mijloc de ingrijire a sănătății pentru pacienți, medici, farmaciști.
Prețuim eficiența și sprijinul de cooperare, care ne permit să fim orientați către nevoile mereu în schimbare ale clienților și consumatorilor nostri.
Dacă ești o persoană comunicativă, cu o mare atenție la detalii, orientată spre rezultate si dornică să activezi intr-o companie farmaceutică de top, această oportunitate poate fi ceea ce cauți.

Redăm mai jos cerințele postului:
  • Licențiat al Facultăţii de Inginerie Chimică, Inginerie Biochimică;
  • Adaptabil, creativ, riguros, perseverent, responsabil, dinamic, orientat spre rezultate;
  • Capacitate de a planifica şi de a administra eficient activitatea personalului subordonat;
  • Capacitate de a redacta materiale corecte ca forma şi conţinut;
  • Cunoştinţe de operare PC (MS Office, Internet) și de limbă engleză;
  • Disponibilitate pentru lucru în schimburi (inclusiv schimbul III);
  • Experienţa în domeniul producţiei de medicamente poate constitui un avantaj

Descrierea jobului

Detaliem principalele responsabilități:
  • Coordonarea desfăşurării procesului tehnologic în instalaţiile de pregătire medii, biosinteză, izolare, purificare, zonă curată clasă D şi regenerare solvenţi, în schimburi;
  • Cunoașterea și aplicarea procedurilor / instrucțiunilor specifice domeniului de activitate
    respectarea graficului de producţie;
  • Relaționare bună cu structurile / specialiștii care condiționează realizarea atribuțiilor specifice postuluiAsumarea responsabilităţii pentru consecinţele propriilor decizii;
  • Repartizarea echilibrată şi echitabilă a atribuţiilor personalului subordonat în funcţie de nivelul postului;
  • Capacitatea de crea un climat favorabil de muncă, de realizare a cooperării persoanelor din diferite structuri organizatorice şi de a soluţiona eventualele conflicteaptitudinea de a asculta şi de a lua în considerare diferite opinii, precum şi de a oferi sprijin pentru obţinerea unor rezultate performante (individuale şi de grup);
  • Capacitate de prioritizare a unor activităţi;
  • Participare la realizarea activităților de validare / revalidare a proceselor / produselor, de calificare / recalificare operațională și a performanței echipamentelor;
  • Prevenirea, depistarea deficienţelor şi luarea măsurilor necesare corectării operative a acestora
  • Capacitatea de a utiliza eficient resursele materiale şi financiare alocate;
  • Capabilitatea de adaptabilitate la apariţia unor lucrări neplanificare;
  • Identificarea la timp / prevenirea punctelor critice din activitatea desfășurată;
  • Oferirea unor soluţii pentru îmbunătăţirea unor aspecte organizaţionale şi profesionale;
  • Propunerea, urmărirea și participarea la acțiuni ce vizează optimizarea proceselor în scopul eliminării problemelor de calitate, reducerea consumurilor specifice, introducerea de tehnologii / produse noi;
  • Capacitatea de analiză şi sinteză în abordarea lucrărilor specifice;
  • Cferirea unor soluţii pentru îmbunătăţirea unor aspecte organizaţionale şi profesionale;
  • Corectitudine şi imparţialitate în evaluarea personalului din subordine şi în modul de acordare a recompenselor pentru rezultate deosebite în activitate;
  • Armonizarea deciziilor şi acţiunilor personalului, precum şi a activităţilor din cadrul unei structuri organizatorice, în vederea realizării obiectivelor acestuia;
  • Capacitatea de a identifica activităţile care trebuie desfăşurate de structura condusă, delimitarea lor în atribuţii.
Oferta noastră include următoarele avantaje si beneficii motivaționale:
  • Salariul atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Sporuri acordate conform codului muncii;
  • Prime sărbători legale (Paște, Crăciun);
  • Bonusare anuală pe bază de performanță;
  • Acces gratuit la Biblioteca Bookster;
  • Zile suplimentare de Concediu de odihnă;
  • Asigurare medicală privată;
  • Acces gratuit la platforma E-learning (cursuri de dezvoltare profesională si personală);
  • Acces la facilitățile Club A+ (sală de sport,baschet, tenis, masaj, aerobic, pilates);
  • Acces gratuit la terenul de tenis;
  • Facilitatea „Bistro pauza de masă” - propria locație unde se poate comanda și servi masa într-un mediu plăcut;
  • Centrul Medical a+ (consultații medicale, consiliere psihologică, servicii gratuite de urgență stomalogică);
  • Posibilitatea de acordare suplimente alimentare din portofoliul companiei (conform procedurii interne);
  • Transport gratuit la/de la locul de muncă pe raza municipiului Iași/ loc de parcare gratuit;

Descrierea companiei

Cu știință și suflet, alături de oameni !

La Antibiotice fabricăm medicamente generice de calitate certificată la nivel internațional, cu știință și suflet, pentru a crește accesul pacienților, medicilor și farmaciștilor la mijloace valoroase de îngrijire a sănătății.

Urmărindu-ne cu consecvență țintele, am ajuns un brand recunoscut în România, care aduce sănătate pentru milioane de oameni din țară și un partener de încredere ce dezvoltă relații comerciale în peste 70 țări ale lumii.

Portofoliul nostru de peste 150 de medicamente acoperă o gamă largă de arii terapeutice, strategia de dezvoltare fiind focusată astăzi pe medicamentele din clasele antiinfecțioase, cardiovascular, oncologie, sistem nervos central, dar și pentru profilaxie și creșterea calității vieții.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024