Gratis

COORDONATOR TRANSPORT INTERN

SC Global Plast SRL

Candidatul Ideal

Recrutam un nou coleg dinamic, cu atitudine pozitiva, pentru sediul nostru din Pantelimon.

Ce cautam?
Persoana serioasa, responsabila, hotarata, adaptabila;
Sa aiba abilitatea de a oferi solutii si a le pune in practica;
Cunostinte operare PC - pachet Office - nivel mediu;
Experienta de lucru in domeniu sau similar constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • Planifică, organizează și controlează activitățile legate de transportul intern de marfa;
  • Coordonează și supraveghează activitatea conducătorilor auto;
  • Programează și optimizează rute;
  • Intretine in permanenta baza de date cu furnizorii sau posibili furnizori de servicii de transpor si asigura contractarea curselelor la cele mai bune preturi la momentul respectiv;
  • Tine in permanenta legatura cu Seful de Parc Auto pentru a cunoaste starea tehnica a autospecialelor de distributie;
  • Tine in permanenta legatura cu Gestionarii si Gestionarul Sef pentru a rezolva orice problema apare legata de calitatea sau cantitatea marfii care urmeaza sa fie distribuita catre client;
  • Tine in permanenta legatura cu Departamentul de Vanzari, Contabilitate, Depozit si echipa de soferi pentru rezolvarea oricaror situatii care apar in legatura cu livrarea marfurilor la clienti,inclusiv cele legate de paleti, retururi, documente, instrumente de plata, etc
  • Realizeaza rapoartele de activitate aferente departamentului;
  • Este responsabil impreuna cu Recruiterul de angajarea noilor soferi;
  • Va duce la îndeplinire orice alte dispoziții primite de la șeful sau ierarhic.

Beneficii:
  • Contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial compus din: salariu net la nivelul pietei + tichete de masa 40 lei/ zi lucratoare;
  • Program de lucru: Luni-Vineri, 07:00-16:00, 1 ora pauza de masa inclusa;
  • Oportunitati de avansare bazate pe propriile rezultate;
  • Telefon de serviciu;
  • Laptop de serviciu;
  • Masina de serviciu.

Global Plast s-a înființat în anul 2003, operează la nivel național și regional prin 6 depozite cu o suprafață totală de peste 15.000 mp, o echipă de peste 200 de angajați și are un portofoliu de aproximativ 3000 de articole. Printre acestea se numară mărcile proprii Zorex, Alabala și Papelino popularizate pe site-ul nostru Gospodar.Shop

In 2021 a înregistrat o cifră de afaceri de 26 milioane de euro, în creștere față de anul precedent, cifră realizată împreună cu cei peste 4000 de clienți (inclusiv toate lanțurile de hypermarket și supermarket prezente în România).

Din anul 2003 am dezvoltat și activitatea de export, produsele noastre fiind deja recunoscute în peste 20 țări din Europa.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024