Gratis

Coordonator departament productie polistiren

FabricaDeProfile

Candidatul Ideal

Daca esti o persoana pasionata de industria prelucratoare si vrei sa te dezvolti profesional, asteptam aplicarea ta!

Trebuie sa ai in vedere cerintele mentionate, mai jos:
  • Spirit de echipa si solidaritate;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune si a reusi si in situatii neprevazute;
  • Abilitatea de a selecta informatiile utile si de a relationa departamental si interdepartamental;
  • Bun planificator si organizator;
  • Nivel mediu in operarea MS Office;
  • Cunoasterea unui software de proiectare reprezinta un avantaj;
  • Minim 2 ani experienta pe o pozitie de Coordonator de departament in productie.

Descrierea jobului

Responsabilitati ce fac parte din fisa postului tau
  • Verifici si monitorizezi planificarile realizate de catre Directorul de productie pentru intreg personalul din fluxul de productie;
  • Intervii proactiv in fluxul de productie daca observi intarzieri sau neconformitati prin solutii pentru continuitatea corecta a productiei;
  • Monitorizezi respectarea modului de depozitare al produselor finite si semifabricatelor din punct de vedere procedural;
  • Identifici probleme organizatorice, de flux si de administrare, le centralizezi si le planifici in functie de urgenta si prioritatea lor;
  • Intocmesti instructiuni de lucru si realizezi si videoclipuri pentru orice operatie tehnologica a fluxului de productie;
  • Participi la sedinte operationale impreuna cu Managementul despre proceduri noi de lucru, automatizarea fluxului de productie, problemele intalnite pe flux si propuneri de solutionare si despre aplicabilitatea regulamentului de lucru in productie;
  • Discuti cu personalul privind problemele cu care se confrunta, intr-un cadru formal si individual, de la caz la caz;
  • Esti responsabil de semnarea documentelor de SSM si PSI de catre toti colegii din subordine, totodata, esti responsabil de verificarea si de transmiterea completarilor necesare privind trusele de prim ajutor, esti responsabil de pozitionarea stingatoarelor conform planului de interventie si organizarea sedintele de instructaj realizate de firma de specialitate;
  • Esti responsabil de verificarea numarului de defecte pentru un produs alocat unei comenzi ferme de productie prin planificarea rapida spre remedierea defectelor de catre operatorii de retus;
  • Operezi intr-un software ERP privind urmarirea comenzilor intrate pe fluxul sau de productie, le centralizezi si le grupezi in functie de termenele de predare catre Depozit;
  • Propui imbunatatiri privind aplicatia de lucru si impreuna cu Directorul de productie realizezi module de test pentru dezvoltarea acesteia.

Beneficiile tale:
  • Salariu ce va creste gradual, in functie de rezultatele tale, pentru ca rasplatim performanta!
  • Bonuri de masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Bonusuri de loialitate;
  • Iti decontam transportul lunar;
  • Colegi tineri, stabili si pregatiti sa lucreze indeaproape alaturi de tine.

Sub brandul FabricaDeProfile executăm profile arhitecturale de exterior din polistiren expandat de înaltă densitate, laminate cu rășină acrilică și profile arhitecturale de interior din polistiren extrudat alb și poliuretan.

FabricaDeProfile este alcatuita din persoane extraordinare care impartasesc experientele si pregatirea lor membrilor echipei astfel ca fiecare sa isi poata atinge potentialul maxim.

Oferim flexibilitate si stabilitate, un mediu de lucru provocator care stimuleaza initiativa.

Angajatii au posibilitatea de a lua decizii legate de propria dezvoltare, iar noi le oferim instrumentele necesare.

Oferim sprijin pentru ca fiecare sa isi poata atinge obiectivele de dezvoltare ale carierei.

Daca te-am convins, aplica la una din pozitiile disponibile.

Vino in echipa noastra sa realizam impreuna reusite frumoase!

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024