Gratis

COORDONATOR ATELIER SERVICE

BRADY TRADE

Candidatul Ideal

Echipa BRADY Auto Center este in cautarea unui coleg/unei colege care prin dorinta dе dezvoltare si prin entuziasmul sau sa contribuie la cresterea succesului companiei in piata auto.
Daca esti prospat absolvent dе facultate cu profil tehnic (sau an terminal) si iti doresti un job care sa te motiveze, la Brady Auto Center vei regasi tot suportul informativ dе care ai nevoie pentru a-ti asigura o cariera plina dе succes in domeniul auto.
Noul nostru coleg trebuie sa fie o persoana responsabila, serioasa, ordonata si cu o dorinta mare dе a acumula informatii noi.
Entuziasmul nu trebuie sa-ti lipseasca, dar trebuie sa si dai dovada dе rezistenta la stres.
Daca te regasesti in descrierea profilului pe care il cautam, te asteptam pentru a ne cunoaste!

Studii finalizate pentru o profesie comerciala / tehnica, ideal în industria auto (sau studii echivalente);
Minim 2 ani de experienta in departamentul Post-vanzare al unei reprezentante auto

Cunoasterea produselor (cunoasterea marcilor auto importante; cunostinte specifice despre marcile auto din grupul VW reprezinta un avantaj).
Cunostinte PC: MS Office, cunoasterea sistemului de comanda specific sistemului de Service (spre exemplu DMS)

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatea desfasurata in cadrul atelierelor mecanica-electrica, respectand procedurile interne de lucru.
  • Repartizeaza comenzile de lucru, in conformitate cu pregatirea tehnica a salariatilor si tinand cont de necesitatea utilizãrii optime a echipamentelor din dotare.
  • Verifica calitatea executiei reparatiilor si reviziilor, a incadrarii in termenele stabilite, atat in fluxul desfasurarii lor, cat si dupa terminarea acestora.
  • Verifica zilnic daca literatura tehnica de specialitate este actualizata si o transmite personalului specializat (mecanici, electricieni, etc.).
  • Asigura o incarcare eficienta a atelierului in functie de cerintele companiei.
  • Verifica corectitudinea necesarului de piese de schimb.
  • Urmareste respectarea termenelor de aprovizionare cu piese de schimb, conform comenzilor de lucru.
  • Urmareste activitatea de receptie, ca principal canal de valorificare a serviciilor atelierului atat din punct de vedere al eficientei, cat si al respectarii imaginii firmei .
  • Identifica si propune diversificarea ofertelor de servicii catre client.
  • Propune actualizarea procedurilor de lucru ale activitatilor desfasurate in atelier.
  • La sfarsitul fiecarei luni calendaristice extrage din aplicatia interna de lucru rapoarte privind realizarile atelirului, respective realizarile angajatilor direct productiv.
  • Comunicã cu clientii atelierului, pentru stabilirea si permanentizarea unor relatii de parteneriat, precum si asigurarea transparentei activitatii de service.
  • Organizeaza si urmareste modul de gestionare a echipamentelor din dotare si a documentatiei tehnice.
  • Planifica efectuarea concediilor de odihna impreuna cu angajatii din subordine.

Compania Brady Trade se numara printre cei mai mari dealeri autorizati in reteaua Škoda Romania, dealer Das Welt Auto, Service Autorizat Volkswagen, cu o experienta de peste 18 ani de activitate in domeniul auto.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024