Gratis

Controlor Financiar

European Food International SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul financiar;
Cunostinte avansate de analiză și interpretare a datelor financiare;
Capacitatea de planificare, organizare si actiune strategica;
Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
Cunostinte avansate in MS Excel;
Corectitudine, seriozitate.

Descrierea jobului

Analizeaza si controleaza performantele unitatii, costul de productie, managementul stocurilor;
Asista managerul financiar in indeplinirea obiectivelor;
Elaboreaza raportul lunar de costuri catre grup, respectand termenele de raportare;
Coordoneaza procesul de planificare bugetara si forecast (realizeaza verificari, sinteze, analize) si ofera explicatii pentru deviatii;
Urmareste prin instrumente specifice de controlling indeplinirea obiectivelor strategice ale companiei;
Controleaza si valideaza rezultatele privind coerenta dintre informatia contabila, datele tehnice (reteta de productie);
Analizeaza impreuna cu departamentele incadrarea costurilor in limitele previzionate si ofera suport in explicarea deviatiilor fata de previziuni;
Verifica concordanta stocurilor de produse semifinite si finite cu datele oferite de productie, cu evidenta contabila si cu inventarele lunare;
Verifica concordanta vanzarilor de produse intre diferitele sisteme ERP;
Pregateste rapoarte ad-hoc pentru intern si extern.

SC European Food International SRL este unul dintre cei mai mari producători de produse alimentare din S-E Europei, la cele mai inalte standarde de calitate internationale, avand un portofoliu larg de branduri si preocupati constant pentru producerea unor produse alimentare de inalta calitate si satisfacerea nevoilor clientilor nostri.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024