Gratis

Content Specialist w/ SEO

Mobila24.ro

Candidatul Ideal

Program full-time | Luni-vineri, 08:00-17:00 | Birou situat în Sector (3), București

Ne mărim echipa magazinului nostru online! Dacă îți dorești să te implici încă din faza incipientă într-o companie nouă pe piața din România, te invităm să citești cu atenție descrierea de mai jos.

Suntem în căutarea unei noi colege / unui nou coleg pentru un post dinamic ce presupune o serie de activități de marketing pentru magazinul nostru online. Este posibilă o potrivire dacă te regăsești în descrierea de mai jos:
- Ai o experiență de minimum doi ani pe un post similar în care ai efectuat traduceri și ai gestionat conținut în limba română (utilizare de tool-uri online de traducere precum Google Translate sau Deepl, reformulări de fraze traduse prost, creație de text, content management al unor produse online etc.);
- Ești familiar(ă) cu bazele SEO, ai o oarecare experiență în utilizarea unor tool-uri dedicate și ai mai lucrat cu keyword-uri (analiză, identificare de cuvinte cheie potrivite etc.);
- Ești creativ(ă), poți concepe cu ușurință texte catchy în română și nu ai o problemă în a crea postări pentru conturile de social media, incluzând și realizarea de fotografii atrăgătoare cu un smartphone;
- Limba română a fost una dintre materiile preferate în școală, îi stăpânești excelent gramatica și folosești diacritice în scriere;
- Cunoști limba engleză cel puțin la nivel mediu și poți comunica cu ușurință cu colegi de alte naționalități (atât verbal, cât și în scris);
- Poți folosi fără dificultăți programe din suita Microsoft Office (cu precădere Outlook și Word), iar navigarea pe un browser web nu te pune în dificultate;
- Ești o fire sociabil(ă) și, la nevoie, îți este ușor să interacționezi cu un client și să îl îndrumi în alegerea produselor potrivite nevoilor lui;
- Ocazional, nu te deranjează să acorzi suport manager-ului de birou prin preluarea, consilierea și oferirea de ospitalitate clienților care ne trec pragul în showroom. De asemenea, ai disponibilitatea să preiei alte sarcini administrative delegate de către managerul de birou atunci când situația o cere;
- Ești un bun coechipier și îți ajuți echipa la nevoie. Lucrul în echipă nu îți dă bătăi de cap, iar în situațiile dificile nu eziți să ceri ajutor la rândul tău;
- Calculele de preț, TVA sau discount nu reprezintă o provocare;
- Faci față cu brio task-urilor repetitive (cu precădere traducerilor de produse) și rutinei.

Următoarele constituie un avantaj:
- Experiență cel puțin de nivel mediu în SEO;
- Cunoștințe de HTML;
- Experiență de lucru cu programe de editare foto / design grafic (Lightroom, Photoshop, Canva etc);
- Ai mai lucrat în industria mobilei sau a design-ului interior.

Descrierea jobului

Postul de Content Specialist w/ SEO va avea următoarea desfășurare:

• Într-o primă fază, vei avea parte de un training în care vei învăța să utilizezi sistemele interne ale companiei (CMS, ERP) și te vei familiariza cu produsele și cu domeniul;
• Apoi, vei începe cu traduceri de produse și content management al produselor noastre existente pe site.
Suntem la început de drum cu biroul din România, astfel că avem un număr considerabil de produse pentru care trebuie să localizăm conținutul (texte și specificații în limba română pe baza unor texte existente în alte limbi). Cu suportul manager-ului de birou, vei traduce aceste produse folosind atât cunoștințele proprii de limbă, cât și tool-uri externe precum Deepl și Google Translate. De asemenea, vei verifica traducerile făcute de ceilalți colegi.
• Vei ține legătura cu colegii de la departamentul de marketing din Polonia pentru a-i ajuta cu traduceri de articole de blog, de keyword-uri, de nume de categorii etc.
• Vei genera conținut (postări) pentru conturile noastre de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn).
• Vei administra contul de YouTube și vei încărca filmulețele primite de la colegii din Polonia, localizate pe baza traducerilor făcute de tine.
• Ocazional, în situația în care un consilier de clienți va lipsi de la birou (concediu, absențe motivate etc), îi vei prelua temporar rolul și vei prioritza gestionarea comenzilor și interacțiunea cu clienții în detrimentul sarcinilor tale obișnuite.
• Păstrează în vedere faptul că postul este unul dinamic și va evolua odată cu compania, putând apărea ușoare schimbări în responsabilitățile de zi cu zi.

Lucrând la noi, vei avea parte de următoarele beneficii:

- Salariu fix corelat cu experiența ta, pe care îl indexăm anual cu rata inflației;
- Siguranța unui loc de muncă stabil odată ce depășești perioada de probă;
- Bonus pentru ziua de naștere, precum și în cazul marilor sărbători (Paște, Crăciun);
- 26 de zile de concediu de odihnă;
- Un mediu de lucru prietenos, cu condiții potrivite pentru ca tu să vii cu plăcere la birou;
- Discount de angajat pentru gama proprie de produse comercializate;
- Decontare a transportului public.

Mobila24 . ro, reprezintă noul birou din România al companiei poloneze Grospol, cu prezență multinațională în Europa Centrală și de Est. Prin intermediul magazinului nostru online, ne propunem să devenim destinația ideală pentru cumpărătorii români de mobilier care caută produse corecte, cu un raport calitate-preț excelent. Comercializăm bunuri pentru casă și birou precum scaune, fotolii, mobilă, decorațiuni și accesorii, având o gamă largă de produse potrivite pentru nevoile fiecărui client. Multe dintre acestea sunt producție proprie, aduse direct de la fabrica noastră din Polonia.

Lucrând la noi vei avea parte de numeroase avantaje: un job dinamic într-un mediu de lucru prietenos, un birou spațios localizat central, beneficii de angajat și siguranța unui loc de muncă stabil într-o companie de familie cu tradiție, aflată în plină expansiune.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024