Gratis

Content & Social Media Specialist

Smartree HRTECH

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Content & Social Media Specialist energic si entuziast, care să se alăture echipei noastre #SMART. Dacă ești o persoană creativă, cu o abilitate remarcabilă de a transforma idei în conținut captivant și valoros, această poziție este potrivită pentru tine. :)

PS. Daca ai mai cochetat cu domeniile tehnice sau cu domeniul resurselor umane, nu ne-ar fi cu supărare 😉!

Ai nevoie doar de:
• Studii în Jurnalism sau Comunicare;
• 6 luni – 1 an experiență în marketing, de preferabil în industria Business-to-Business;
• Excelente abilități de comunicare;
• Abilități de self-starter, persoană motivată și energică;
• Mentalitate orientată către client;
• Limba engleză la nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale vor fi:
• Crearea de conținut pentru toate proiectele de marketing care necesită dezvoltarea de conținut, precum: texte, articole de interes din industria HR, studii de caz, infografice sau referințiale de la clienți;
• Menținerea tuturor informațiilor de pe site actualizate, în limba română și în limba engleză;
• Gestionarea canalelor de Social Media (Facebook, LinkedIn și YouTube);
• Crearea de conținut și transmiterea de newslettere lunare către diverse segmente țintă de audiență;
• Contribuția la realizarea strategiei de conținut în funcție de nevoile audienței țintă (Buyer Personas) și de etapa în care se află în procesul de achiziție;
• Dezvoltarea de conținut pentru lead nurturing sau avansarea leadurilor în procesul de achiziție (emails);
• Colaborare interdepartamentală cu sales, tehnologie și vânzări.

Prin aplicarea CV-ului dvs. la acest job sunteți de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfășurarea procesului de recrutare. Pentru mai multe detalii, vă rugam să accesați Politica noastră de confidențialitate a datelor cu caracter personal, pe site-ul Smartree.

Smartree HRTECH, unul dintre cei mai importanti furnizori pe piata serviciilor de outsourcing de salarizare si administrare de personal, ofera de 21 ani solutii complete pentru managementul strategic al proceselor de resurse umane, aflate intr-o continua evolutie. In prezent, Smartree are peste 90 de angajati in sediul din Bucuresti, dar si in centrele regionale din Craiova, Pitesti si Timisoara.

Avand la baza platforme proprietare de solutii informatice integrate, de ultima generatie, Smartree ofera o gama completa de servicii de externalizare a proceselor de HR, de la salarizare, administrare de personal, recrutare, munca temporara pana la consultanta in domeniu, oferind posibilitatea organizatiilor de a se concentra pe activitatile care aduc plus valoare si le pot sustine cresterea.

Expertiza in cele mai bune practici din industrie dar si know how-ul celor 90 de specialisti in payroll, administrare de personal si recrutare au consolidat in permanenta portofoliul de clienti Smartree, format in majoritate din importante companii multinationale, dar si companii cu capital integral romanesc.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 15 Mart. 2024 Expiră 14 Apr. 2024