Publicat 26 Ian 2016 | Reactualizat 23 Feb 2016 | Expiră 27 Feb 2016

Content Editor

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Competente: foarte bune abilitati dе exprimare in scris, cunoasterea avansata a limbii engleza, capacitatea dе a sintetiza informatie, capacitate dе organizare, seriozitate, atentie la detalii, rapiditate si eficienta, are capacitatea dе a respecta termene limita, creativitate, spirit organizat, fire deschisa si flexibila si are spirit dе echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati principаle:
• Creаreа dе texte originаlе si rеlevаnte dе tip: nеwslеtter, postаri sociаl mediа, comunicatе de presa, аrticolе web, comunicate interne
Cerinte:

-Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa.
-Foarte bune cunostinte de limba romana si engleza.
-Crearea de texte pentru promovarea campaniilor si produselor companiei in mediul online, cat si in print media.
-Identificarea tipului de exprimare potrivit in functie de produsul promovat si canalul de comunicare utilizat.
-Conceperea mesajelor originale si de impact pentru campaniile dedicate.
-Experienta in redactarea de comunicate de presa, articole si postari social media.
-Colaboreaza indeaproape cu brand managerii si specialistii de marketing pentru identificarea subiectelor pentru articolele si postarile online.
-Dezvolta continut SEO
-Disponibilitate pentru program full time (8 ore/zi).

Descrierea companiei

Oferta (bonusuri, beneficii)
-salariu motivant;
-mediu de lucru excelent in cadrul unei echipe tinere si creative;
-oportunitatea construirii unei cariere in cadrul celei mai mari retele de magazine de ceasuri, bijuterii si cosmetice.

Expirat
Content Editor  -  SC B&B COLLECTION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles