Gratis

Content creator & Digital Marketing Specialist

Askona Vision SRL

Candidatul Ideal

Esti viitorul nostru coleg/a daca…
Iti place sa creezi continut video, prezentari si iti petreci mai tot timpul pe toate canalele de social media, nu doar pe Tiktok
Esti organizat/a, comunicativ/a si iti place sa organizezi evenimente online si offline
Esti o persoana pozitiva si curioasa sa inveti lucruri noi
Esti creativ/a si pasionat/a de grafica si fotografie
Stii sa lucrezi cu: programe editare grafica si video, aplicatii de creare de continut pentru social media
Setezi obiective indraznete si realiste si urmaresti cu atentie rezultatele

Descrierea jobului

Creaza content foto/video pentru platformele social media, websites si newsletter
Promoveaza brandurile companiei prin dezvoltarea platformelor de comunicare online şi ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁gestioneaza toate conturile de social media - Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn, Tik Tok etc.
Redacteaza texte pentru comunicare online interna, social media si newslettere
Concepe, dezvolta şi implementeaza campaniile online marketing, in scopul imbunatatirii si cresterii perceptiei de brand
Gestioneaza toate campaniile de brand Askona si Notum pe toate platformele digitale
Analizeaza si monitorizeaza eficienta campaniilor online gestionate si intocmeste rapoartele de indeplinire a obiectivelor; ofera insighturi si recomandari de imbunatatire a performantei
Coordoneaza proiectele speciale online, cu platforme externe si influenceri
Colaboreaza cu toti partenerii companiei cu scopul de a imbunatati continuu rezultatele generale de marketing
Dezvolta si implementeaza startegia de social media cu scopul de a creste: engagementul cu audienta, numarul de fani, traficul pe websiteuri
Monitorizeaza conversatiile din social media si Google si raspunde tuturor mesajelor / comentariilor
Isi insuseste portofoliu de produse si este in permanenta la curent cu tendintele pietei pe domeniile de interes; Exploreaza si invata continuu strategii de digital in contextul evolutiei foarte rápida a contextului digital

Creaza si executa campanii de email marketing, creaza templateuri si monitorizeaza rezultatele prin imbunatatirea continua a performantei campaniilor

Intocmeste si prezinta periodic rapoarte de activitate, studii si analize de piata si alte materiale solicitate de conducerea firmei;
Efectueaza periodic vizite in magazine in vederea obtinerii feedbacklui colegilor de vanzari si observarii clientilor
Creaza si editeaza continut foto-video pentru portofoliul de produce si canalele de comunicare
Este un bun ambasador al brandurilor Askona si Notum

Askona este lider al industriei de saltele, mobilier și accesorii pentru dormitor concepute cu scopul de a imbunatati calitatea vietii fiecarei persoane, printr-un somn de calitate, adaptat nevoilor fiecarui client.
Incepand cu anul 2018 Askona a inceput extinderea pe piata Uniunii Europene. Produsele de calitate superioara marca Askona sunt prezente și pe piața din Romania. Primul showroom a fost deschis in incinta Home&Design Mall din Bucuresti. In prezent Askona detine opt showroomuri in Bucuresti, Constanta, Brasov si Braila.
Notum este unul dintre cele mai noi branduri de mobila din Romania. Pe langa mobila pentru dormitor si living ce ofera un design modern si inovator, Notum isi invita clientii sa paseasca in lumea bucatariilor ce transforma fiecare spatiu prin excelenta executiilor si eleganta designului functional. In prezent Notum detine trei showroomuri in Bucuresti si Brasov

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024