Gratis

Contabil

Getfrankly
3 poziții

Candidatul Ideal

Misiunea acestui post de economist contabil constă în asigurarea unei gestionări eficiente a operațiunilor financiare și contabile ale organizației, contribuind la atingerea obiectivelor pe termen lung și menținerea conformității cu reglementările financiare și contabile, în beneficiul clienților companiei de servicii contabile.

Clientul nostru este o companie de servicii financiar-contabilie cu sediul în Cluj-Napoca, specializată în a oferi o gamă largă de servicii contabile de calitate pentru o varietate de clienți, de la mici startup-uri la companii mari cu traditie in Cluj. Acestia se mândresc cu o echipă de profesioniști experimentați și dedicați, care sunt pasionați de a oferi cele mai bune soluții contabile clienților sai.

Descrierea jobului

În calitate de contabil / economist, pentru clientii tai te asiguri ca respectă pe deplin cerințele de reglementare și termenele ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄limită de raportare, oferind:
  • Ciclului complet de contabilitate pentru firme din diverse domenii de activitate;
  • Contabilitatea statutară în conformitate cu reglementările locale precum și cu situațiile financiare;
  • Raportare lunară statutară și raportare de management;
  • Consultanță contabilă și ghiduri;
  • Asistență în timpul inspecțiilor și auditurilor de reglementare.
  • Lucrați îndeaproape cu echipa pentru a defini cele mai bune abordări și strategii privind clienții și procesele interne.
  • Contribui la planificarea activității și la stabilirea obiectivelor.
  • Indrumi si revizuiesti munca colegilor mai juniori,
  • Participați la inițiative de transformare digitală și la orice alte proiecte de îmbunătățire a proceselor
Descrierea principalelor calificările, experiențe, abilități:
  • Cunostinte solide contabile si fiscale;
  • 2-4 ani experienta in contabilitate;
  • Experiența anterioara intr-o firma de consultanta / contabilitate (avantaj);
  • Buna cunoaștere a limbii engleze;
  • Abilități de autoplanificare si organizare;
  • Diploma de expert contabil (CECCAR) este un plus;
  • Vor fi necesare cunoștințe MS Excel peste medie;

GetFrankly is a catalyst for change! With the goal to close the gap that exists between outstanding talent and successful companies.

We are a team of dedicated professionals bound together by a shared commitment to doing the right thing. Founded by a group of experienced individuals with extensive market knowledge, a vast network, and a genuine friendship, we leverage our expertise to provide great services.

What goals do you have?

Give us a call to discuss what's important for your career and future, and we'll try our best to get you involved in interesting projects and provide you with fulfilling career pathways.

We will guide you towards the right environment where your abilities will thrive and have a significant impact.

This is where your journey could start!

Publicat 28 Mai 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 27 Iun. 2024