Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Contabil

POSITIVE SEEDS S.R.L.
3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, BOUTIQUE CADEAUX SRL (https://boutiquecadeaux.ro/) suntem în căutarea unei persoane care să se potrivească următoarelor criterii:

Studii superioare in domeniul economic;
Cunoștințe solide de contabilitate primară;
Acuratete, rapiditate și abilități excelente de comunicare;
Persoană responsabilă și serioasă, capabilă să lucreze eficient în echipă;
Abilitati solide în operarea calculatorului și utilizarea sistemelor informatice (MS Office (Word, Excel) la un nivel mediu spre avansat);
Experiența relevantă în atribuțiile similare reprezintă un avantaj.

Rolul este unul on-site, iar punctul de lucru se afla in Bulevardul Basarabia 256 Incinta Faur, Hala 6 Motoare, 030352
Programul de lucru este 9:00 - 17:00, (Luni-Vineri).

Descrierea jobului

Ocupand functia de Contabil vei fi responsabil de gestionarea contabilității primare și administrative în cadrul companiei noastre. Vei lucra sub ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃îndrumarea Directorului Financiar pentru a asigura acuratețea inregistrarilor contabile și respectarea termenelor limită.

Responsabilitati:
Contabilitate Primara:
Evidența și înregistrarea extraselor bancare și a registrelor de casă;
Încasări și plăți numerar ocazionale;
Completarea și înregistrarea deconturilor de cheltuieli și a delegațiilor;
Gestionarea documentelor aferente achizițiilor de marfă și întocmirea NIR-urilor;
Verificarea corectitudinii facturilor de vânzare și transmiterea acestora în SPV;
Participarea trimestrială la inventarul periodic al stocurilor;
Realizarea periodică a confirmărilor de sold cu partenerii (clienți și furnizori).
Contabilitate Administrativă:
Gestionarea corespondenței primite pe e-mailul oficial;
Menținerea evidenței facturilor prestatorilor de servicii și a furnizorilor de materiale;
Oferirea de suport pentru furnizorii de servicii medicale și pentru protecția muncii;
Organizarea și arhivarea documentelor contabile și administrative;
Îndeplinirea altor activități secundare minore, inclusiv cele legate de secretariat, resurse umane și gestiune.

Beneficii:
Oportunități de avansare în cadrul companiei.
Mediu de lucru dinamic și susținător.
Programe de integrare in echipa si de dezvoltare profesională.

Boutique Cadeaux este în plina dezvoltare stabila de la an la an. Suntem o echipă dedicată, si, pentru ca ne extindem departamentul, suntem în căutare de un Contabil Junior meticulous și dedicat pentru a ni se alătura.
Misiunea noastra este reprezentata in special de dezoltarea sustenabila a afacerii prin intermediul parteneriatelor pe termen lung, cu beneficii pentru toate partiile implicate.
Viziunea pe care o consideram a fi definitorie pentru Boutique Cadeaux are la baza promovarea calitatii in relatie cu clientii si furnizorii, dar si cu angajatii nostril si respectarea termenelor asumate.
Valorile noastre includ responsabilitatea personală, colaborarea în echipă, obsesia pentru client, disciplina și excelența în calitate.
Punctul de lucru este locat in Bulevardul Basarabia 256 Incinta Faur, Hala 6 Motoare, 030352

Positive Seeds este o companie de consultanță în resurse umane care ajută organizațiile să-și maximizeze potențialul uman și să-și îmbunătățească performanța. Echipa noastră este formată din experți în resurse umane, psihologi și consultanți cu experiență vastă în domeniu.

Fiecare proiect al nostru este personalizat și adaptat nevoilor specifice ale fiecărei organizații, astfel încât să putem oferi soluții eficiente și sustenabile. Oferim o gamă largă de servicii, printre care se numără recrutarea și selecția de personal, evaluarea performanțelor, formarea și dezvoltarea angajaților, politici și proceduri clare și optimizarea managementului resurselor umane.

Suntem dedicați în a ajuta companiile să creeze un mediu de lucru pozitiv și să își dezvolte o cultură organizațională puternică și valoroasă. Folosim metode și tehnici inovatoare pentru a asigura succesul proiectelor noastre și pentru a aduce beneficii reale și tangibile pentru clienții noștri.

Publicat 27 Mai 2024 Reactualizat 17 Iun. 2024 Expiră 26 Iun. 2024