Gratis

Contabil

KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

  • 3 ani experienta de lucru in cadrul departamentului Financiar -Contabilitate;
  • Studii economice;
  • Mentalitatea de imbunatatire continua;
  • Spirit de echipa;
  • Atitudine pozitiva;
  • Atentie la detalii si capacitatea de a respecta termenele limita;
  • Bun comunicator;
  • Cunostinte PC: MS Office - Excel;
  • Experienta de lucru cu orice sistem ERP;
  • Limba engleza nivel mediu;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Activitati de trezorerie si reconcilierea conturilor de creante ale tertilor;
  • Evidenta registru de casa: inregistrarea documentelor aferente platilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀cash si a deconturilor de cheltuieli in lei si valuta (facturi de achizitie, bonuri fiscale, etc;
  • Inregistrarea extraselor bancare in programul de contabilitate;
  • Emiterea notificarilor de plata si transmiterea acestora catre clientii cu debite restante;
  • Emiterea confirmarilor de sold si comunicarea acestora catre clienti;
  • Administreaza comenzile de vanzari si de achizitie in ERP - inregistrare si facturare catre clientii din zona alocata;
  • Colaboreaza cu managerul regional de vanzari si agentii de vanzari din zona alocata;
  • Gestioneaza si actualizeaza toate documentele legate de comenzile de vanzare - contracte/comenzi semnate si oferte;
  • Asigura respectarea prevederilor contractuale pentru facturare (termen de livrare / facturare, format factura, anexe factura: certificate de garantie, procese-verbale, etc);
  • Creeaza si actualizeaza in ERP cardurile de articole, clienti si furnizori;
  • Transmite facturile de vanzare prin sistemul RO e-factura, descarca si arhiveaza raspunsurile de confirmare;
  • Intocmeste diferite rapoarte in cadrul operatiunilor de inchidere de luna si cu ocazia auditurilor financiare;
  • Intocmirea si transmiterea rapoartelor statistice catre autoritati;

Karl Storz SE & Co. KG, este o companie de renume mondial, cu sediul in Tuttlingen,Germania, avand peste 8500 de angajati, uniti prin a creea si dezvolta aparatura medicala de inalta calitate.
In cei 75 de ani de existenta, Karl Storz si-a castigat reputatia mondiala prin inovatia in fabricarea si comercializarea de aparatura medicala.

In acest moment, compania Karl Storz este reprezentata de peste 50 de filiale in 40 de tari.
Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024