Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Contabil

PREMIUM STORE SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

CONTABIL zona Aviatiei, Bucuresti
Cerințe de Profil:
  • Studii de Contabilitate si/sau Finante;
  • Experienta in contabilitate de minim 3 ani;
  • Cunoștințe avansate de MS Office (Excel, Word).
  • Buna cunoastere a principiilor contabile, a legislatiei fiscale;
Aptitudini Personale:
  • Abilitatea de a lucra independent si proactiv in echipa;
  • Discretie si confidentialitate in prelucrarea datelor companiei.
  • Rigoare și atenție la detalii.
  • Autonomie și capacitate rapidă de învățare și soluționare a diverselor situații.
  • Sa fii o persoana deschisa, sociabila, organizata, cu pasiune pentru contabilitate, sa iti doresti sa ii descoperi toate tainele;
  • Buna organizare, acuratete si atentie la detalii;
  • Lb. engleza - nivel mediu, constituie un avantaj;
Responsabilități Principale:
  • Efectuarea înregistrărilor contabile diverse.
  • Realizarea rapoartelor și evidențelor financiare.

Descrierea jobului

ATRIBUTII SI SARCINI:
  • Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor
  • Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni si externi,
  • Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont
  • Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
  • Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor
  • Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni
  • Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR)
  • Inregistrarea documenteleor in sistemul contabil si a notelor contabile cu interpretarea documentelor financiare din punct de vedere economic si cu simt de responsabilitate;
  • Monitorizarea şi raportarea discrepanţelor din contabilitate prin reconcilierea conturilor contabile, confirmari de sold;
  • Intocmeste raportari la BNR si institutul de statistica;
  • Contributie la pregătirea proceselor de închidere lunară şi anuală a conturilor, de inventariere a patrimoniului;
Beneficii Oferite:
- Salariu motivant
- Tichete de masă.
- Mediu de lucru placut si profesionalist;
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 21 Iun. 2024