Gratis

Contabil

Akson Medical Distribution S.R.L.

Candidatul Ideal

Akson Medical Distribution este în căutarea unui Contabil(ă) dedicat(ă) și proactiv(ă). Dacă sunteți pasionat(ă) de contabilitate și doriți să contribuiți la procesele noastre logistice, vă invităm să aplicați pentru această poziție.

Candidatul ideal:
Experiență minim 1 an într-un rol de contabilitate primară.
►Studii în domeniul contabil, financiar.
►Abilități bune de operare în programe de contabilitate (Saga,FGo)
►Cunoaşterea legislaţiei de specialitate;
►Atitudine proactivă,
►Capacitate de gestionare a sarcinilor multiple.
►Abilitatea de a lucra atât independent cât și în echipă.

Descrierea jobului

Responsabilități:
►Înregistrare documente de contabilitate primară: facturi, avize, chianțe, ordine de plată, bonuri de predare, bonuri de consum, rapoarte de producție.
►Transmiterea documentelor către departamentul financiar.
►Monitorizarea și înregistrarea atentă a intrărilor și ieșirilor de marfă în sistemul contabil.
►Emiterea documentelor aferente comenzilor - facturi, avize de însoțire a mărfii, procese verbale.
►Întocmirea documentelor aferente livrarilor intracomunitare și extracomunitare de bunuri.
►Depunerea declarațiilor în Intrastat.
►Comunicarea eficientă cu echipa de vanzari și departamentele relevante pentru asigurarea unui flux de lucru armonios.
►Furnizarea de rapoarte relevante pentru indicatorii de performanță aferenți stocurilor.

Beneficii:
♦Pachet salarial atractiv.
♦Asigurare de viață privată.
♦Oportunitatea de a te implica în proiecte captivante și de a-ți dezvolta abilitățile într-un mediu dinamic.

Akson Medical este o companie dedicată care oferă tehnologii medicale de cea mai înaltă calitate si promovează soluții inovative pentru confortul medicilor si a pacienților. Partenerii noștri sunt recunoscuti la nivel internațional iar împreuna cu ei, livrăm consumabile medicale si tehnologii care salveaza vieti in fiecare zi.

Noi credem că schimbarea in sistemul de sănătate poate fi realizat prin promovarea următoarelor valori:

♦Inovație
♦Educație
♦Etică
♦Calitate fără compromis
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024