Gratis

Contabil

AVICOLA LUMINA SA

Candidatul Ideal

Persoana responsabila, dinamica, capabila sa se adapteze usor solicitarilor zilnice, obisnuita cu munca in echipa.

Descrierea jobului

1. Inregistreaza toate documentele (facturi/aviz de insotire, bon de transfer, etc) pentru incarcarea gestiuniilor de marfa.
3. Intocmeste zilnic factura de livrare pentru marfurile vandute.
4. Inregistreaza operatiunile din registrele de casa in lei si valuta , verifica corectitudinea
documentelor, verifica soldul initial , rulajele si soldul final. Respecta impreuna cu casierul legislatia privitoare la intocmirea si inregistrarea registrelor de casa.
5. Elibereaza in ordine numerica si cronologica ordine de deplasare si inregistreaza documentele justificative.
Verifica bilunar (pe data de 3 si 18 a fiecarei luni) soldul si componenta contului 542 (avans de trezorerie).
6. Inregisteaza facturile provenite de la furnizori si achitate cu chitanta prin registrul de casa si avansuri de trezorerie
7. Inregistreaza diferentele de curs valutar pentru conturile 542 (avansuri de trezorerie) si 5314 (registrul de casa in valuta).
8. Participa la inventariere si valorificarea acestora: calculeaza scazaminte, intocmeste procese verbale de inventariere in functie de decizia de inventariere

~Avicola Lumina face parte din grupul de firme Agricola International. Activitatea de baza a societatii consta in productia de oua pentru consum, dar pe langa acest obiect principal de activitate societatea isi produce furajele necesare pentru hrana animalelor de ferma. In scopul promovarii consumului de oua de la producator, societatea pe langa dezvoltarea sistemului de vanzare van-sell, a adus in Constanta primele automate de oua.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024