Gratis

Contabil

Usedful Europe S.R.L.

Candidatul Ideal

S.C. Usedful Europe S.R.L cauta contabil in Piatra Neamt, Romania. Dacă ai abilități dovedite de a lucra într-o poziție similară, nu ezita să aplici pentru acest job.

Cerințe
• absolvent al învăţământului superior de specialitate economic
• experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
• cunoștințe solide ale legislației și ale sistemului organizatoric și financiar-contabil;
• managementul contabilităţii computerizate
• capacitate de analiză, sinteză, organizare și conducere, gândire logică
• persoană corectă, serioasă, obiectivă
• Limba engleză – nivel bun.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Respectați toate reglementările contabile-financiare
• Efectuează operațiuni de închidere contabilă lunară / trimestrială / anuală
• Întocmește bilanţuri, situaţii de profit-pierdere, bugete, previziuni financiare etc.
• Efectuează audituri și calculează impozite
• Scanați și introduceți chitanțele
• Primiți facturile de transport de la departamentul de expediere și dați-le la plată
• Pregătiți extrasele bancare săptămânal pentru încărcare în ERP
• Reconciliați tranzacțiile în ERP zilnic/săptămânal
• Trimiteți facturi către clienți și solicitați facturi în așteptare de la furnizori săptămânal
• Comandați rechizite pentru birou ori de câte ori este necesar
• Menține documentele pentru noii angajați, cum ar fi contracte, documente de angajare, certificate etc., precum și orice modificări la contractele de muncă ale angajaților existenți
• Pregătiți dosarul contabil pentru ca contabilul extern să depună lunar declarația de TVA
• Pregătiți pontajele pentru angajați lunar prin calcularea orelor și orelor suplimentare
• Păstrați legătura cu contabilul extern pentru a vă asigura că orice întrebări și probleme sunt rezolvate cu promptitudine
• Păstrați toate documentele pentru a fi pregătiți pentru inspecții de la orice organisme externe
• Efectuați orice alte sarcini de birou în funcție de cerințele afacerii, după cum și când este necesar

Usedful Europe este un retailer international de produse profesionale pentru scena - audio si iluminat.

Pentru mai multe detalii vizitati: https://www.usedful.eu/

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024