Gratis

Contabil

SMARTCONTA BUSINESS SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

  • persoana atenta la detalii;
  • persoana meticuloasa, dornica sa invete si sa vina in intampinarea clientilor;
  • fire analitica;
  • persoana rezervata.

Descrierea jobului

  • Postul de contаbil presupunе tinerеа evidentеi contаbilе а sociеtatilor din portofoliul SMARTCONTA BUSINESS SRL.
  • Înregistrаrеа cronologicа si sistemаtica а documеntеlor finаnciar contаbilе pentru un anumit portofoliu dе clienti. Înregistrarea urmatoarelor documente: facturi furnizori, facturi clienti, chitante, extrase de banca, leasing financiar. De asemenea reevaluarea conturilor in valuta, înregistrarea subventiilor pentru investitii, cheltuieli si venituri in avans.
  • Calcul impozit pe profit, calcul tva, calcul impozit pe venitul microintreprinderilor.
  • Inregistrare salariati in revisal si întocmire stat de plata, contracte de munca, adeverinte, note de lichidare.
  • Întocmire, corelare balanta de verificare, întocmire si depunere declaratii fiscale (100, 112, 300, 390, 394, 301, 311, fond de mediu, intrastat) si bilant contabil anual, semestrial si interimar.
Pachetul salarial se compune din:
- remunerare financiara;
- asigurare 1 masa calda pe zi;
- decontare transport pana la birou;
- prime de sarbatorile legale.

Societatea SMARTCONTA BUSINESS SRL este infiintata din anul 2016 si are un portofoliu de clienti in crestere, pentru care are nevoie de un nou coleg.
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024